Zalai érmek

2022.04.20. 19:52

Meglepetés is volt megyénk tájfutóinak helyezései között az országos bajnokságon

A zalai tájékozódási futók számára nem a húsvétkor megtartott „tojáskereső” verseny jelentette az idei első eseményt, hiszen ezt megelőzően már rajthoz álltak, méghozzá bajnoki érmekért és pontokért.

A szenior-ob zalai érmesei: Sárecz Éva, Császár Éva, Sárecz Lajos

Forrás: ZTC

A tájékozódási futók számára is megkezdődött az idei versenyszezon. Az esztendő első bajnoki hétvégéjét a felnőtt és utánpótlás korosztályban a tömegrajtos országos csapatbajnokság jelentette, míg a szenior sportolók számára az ultrahosszú távú országos bajnokság került lebonyolításra. A helyszín mindkét esetben a Gödöllői-dombság volt, ahol sok bozót és technikailag egyszerű, gyors pályák voltak a jellemzők. A 147 csapat között a zalaiakat a Göcsej KTFE hat, a Trió Egerszeg ZTC hét csapattal képviselte.

A Trió Egerszeg ZTC ifjúsági leánycsapata a dobogón, balról Antal Sára, Kolcsár Panna és Radó Gyöngyvér
Forrás: ZTC

A legjobb eredményt a Trió Egerszeg ZTC ifjúsági leányegyüttese érte el, hiszen az Antal Sára, Radó Gyöngyvér és Kolcsár Panna összeállításban nagyszerű futásokkal a harmadik helyen végzett. A további pontszerző zalai csapatok. F14: 7. Trió Egerszeg ZTC (Bokány Bátor, Radó Sebestyén, Véber Dominik). F16: 4. Göcsej KTFE (Mézes Botond Csegő, Czigány Mátyás, Geszti Márton Péter). F18: 8. Trió Egerszeg ZTC (Tompos Gábor, Dóra Tóbiás, Kovács Zsolt). F21: 6. Göcsej KTFE (Mézes Tibor Sólyom, Mizur Simon, Éles András). N14: 5. Trió Egerszeg ZTC (Porgányi Emma, Antal Katalin, Várady Helka). N16: 6. Trió Egerszeg ZTC (Molnár Csenge, Francsics Tamara, Trellák Júlia).

A szenior korosztály ultrahosszú távú bajnoki versenyén pedig négyszázan álltak rajthoz, akik közül három zalai is felállhatott a dobogóra. Az N40-es kategóriában régóta zalaegerszegi párharc zajlik, hiszen Császár Éva (Göcsej KTFE) és Sárecz Éva (Trió Egerszeg ZTC) is a legjobb szenior sportolók közé tartozik. Ezúttal Császár Éva szerepelt jobban, hiszen magabiztos előnnyel nyert Sárecz Éva előtt. A zalaiak harmadik érmét az F45-ös korcsoportban Sárecz Lajos (Trió Egerszeg ZTC) szerezte, aki nagyszerű futással meglepetésre a harmadik helyen ért célba. A bajnoki érmek mellett a ZTC 4, míg a Göcsej KTFE 1 sportolója szerzett bajnoki pontokat.

További jobb eredmények. N35: 4. Bertóti Diána (Göcsej KTFE). N40: 8. Pap Viktória (Trió Egerszeg ZTC). N45: 9. dr. Kovács Bernadett (Göcsej KTFE). N50: 7. Porgányiné Henrich Piroska (Trió Egerszeg ZTC). F50: 5. Varga Bálint (Trió Egerszeg ZTC), 9. Fehér Ferenc (Trió Egerszeg ZTC), 10. Mitró Zoltán (Trió Egerszeg ZTC). F60: 4. Varga József (Göcsej KTFE). F75: 6. Vajda László (Trió Egerszeg ZTC), 10. Horváth Zoltán (Trió Egerszeg ZTC). F80: 4. Bányai Attila (Trió Egerszeg ZTC).