Nem bírtak a Csatával

2022.04.25. 20:14

A listavezető kettőt nyert Zalában a női amatőr NB I-ben

A női kosárlabda amatőr NB I Piros csoportjában a listavezető nyerni tudott Egerszegen és Kanizsán is. A Vadmacskáknak viszont volt még egy „dobása”, mely hosszú idő után végre győzelmet jelentett a csapatnak.

JI, KL

A fővárosi túlerővel szemben az egerszegi Kovács Georgina

Fotó: Katona Tibor

ZTE NKK–  Csata DSE 72-85  (19-17, 24-24, 17-27, 12-17)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv.: Tóth, Benedek
ZTE NKK: Kovács 19/6, Óházy 9, Frindt 13, Horváth Fru. 7, Soós 1. Csere: Szórád, Pap 15, Horváth Fa. 4, Ács 4. Edző: Czukor Bence.
Kipontozódott: Horváth Fru. (33.).

Alacsony szerkezetű csapattal kezdte az összecsapást a házigazda. A 3. percig felváltva potyogtak a kosarak, majd Bajzáth pontjaival kerültek előnybe a vendégek, akik a negyed hajrájáig vezettek, de Kovács faulttal együtt szerzett közelijével és a ráadás büntetővel a végén fordított a ZTE (19-17). A második negyed elején beragadtak a hazaiak és távoli dobásoknak köszönhetően 12-3-at futva került előnybe a Csata (22-29). A negyed felénél Kovács hármasával és Óházy közelijével lőtávolba zárkózott a hazai alakulat, mely a félidő hajrájában Pap és Frindt kosaraival visszavette a vezetést (43-41). A nagyszünet után a vendégek kapták el jobban a ritmust és Gyöngyösi, valamint Toman vezérletével építették előnyüket. Gyorsabban és pontosabban játszottak a vendégek a záró negyed elején is (62-72). A hazaiak próbáltak közelebb kerülni a fővárosiakhoz, de nem voltak elég agresszívak támadásban és védekezésben sem. A találkozó végén a fővárosiak könnyű kosarakkal növelték előnyüket és megérdemelten nyerték meg az összecsapást.

Czukor Bence: „Megérdemelten nyert a Csata. Két klasszis játékosuk megmutatta, hogyan tud játszani, amikor kell. Csapatom az eltervezett taktikai dolgokat jó ideig tartani tudta. De a harmadik negyedben kaptunk pár olyan demoralizáló külső dobást, amelyek szinte megpecsételték a sorsunkat. Attól kezdve már csak futottunk az eredmény után. Azt gondolom, szépen helytálltunk, a mostani azért jobb eredmény, mint amit ellenük idegenben elértünk.”

Kanizsai Vadmacskák SE–  Csata DSE 55-90  (18-23, 9-28, 10-17, 18-22)
Nagykanizsa, 30 néző. Jv.: Koncsek, Szecsődi.
Vadmacskák: Zsámár P. 13, Füredi 9/3, Scheiber, Csuha 2, Jurkó 21/9. Csere: Bánhegyi B. 8, Horváth L., Benczik 2, Bánhegyi D., Garai. Edző: Zsámár Krisztián.
A 13. fordulóból elhalasztott mérkőzésen az éllovas a második negyedben érvényesítette tudásbeli fölényét.
Jók: Jurkó, Füredi.

Kanizsai Vadmacskák SE–  UNI-Győr SZESE 89-46  (17-6, 17-16, 26-16, 29-8)
Nagykanizsa, 50 néző. Jv.: Szalai Zs., Boros Gy.
Vadmacskák: Zsámár P. 31/27, Füredi 5/3, Scheiber 2, Csuha 2, Jurkó 29/3. Csere: Horváth L. 4, Bánhegyi B. 14, Bánhegyi D., Benczik, Garai 2. Edző: Zsámár Krisztián.
A szintén a tabella alsó régiójához tartozó győriek elleni sikerrel a Kanizsa rögtön két helyet ugrott előre a tabellán. A hazaiak összeszedett teljesítményt nyújtva, január 9. után nyertek ismét a bajnokságban, bár örömük Füredi korai, illetve Bánhegyi D. hajrában bekövetkezett sérülése miatt most sem lehetett felhőtlen.
Jók: Jurkó, Zsámár P., Bánhegyi B.
Zsámár Krisztián: „Hosszú böjt végére tettünk pontot ezzel a sikerrel. Volt néhány extra teljesítmény nálunk, a játékosok átérezték, milyen fontos a siker.”