Női kosárlabda

2022.03.16. 20:00

A ZTE NKK nagy győzelmet aratott

A ZTE NKK a 19. fordulóban aratott győzelmével megerősítette 4. helyét a női amatőr kosárlabda NB I Piros csoportjában, a Kanizsa viszont újabb veresége után már csak tizennegyedik.

Jóna István, Khüne László

A ZTE NKK (fehérben Frindt Nikoletta) nagy csatában tudta legyőzni a PEAC második csapatát Fotó: Katona Tibor

ZTE NKK–NKA Universitas PEAC II. 87-78 (18-17, 18-21, 26-21, 25-19)

Zalaegerszeg, 130 néző, Jv: Benedek, Szecsődi.

ZTE: Kovács 33/15, Frindt 11/3, Szórád 4, Horváth Fru. 8, Pap 22. Csere: Óházy 2, Horváth Fa. 2, Soós 5/3. Edző: Czukor Bence

Beragadt a hazai együttes (0-6), két és fél perc kellett az első ZTE-kosárhoz. A negyed végén Frindt és Soós hármasával fordított a házigazda. A második negyedben a pécsiek egyre többször találták meg a palánk alatt Olawuyit, aki keveset hibázott. A nagyszünet (36-38) után egy ideig felváltva potyogtak a kosarak, majd a negyed felénél Kovács hármasaival vezetett a ZTE NKK (62-59). A zárónegyed elején elléptek a hazaiak, de elég volt egy kisebb hullámvölgy és két pontra feljött a PEAC. A hajrában kipontozódás miatt elvesztette centerét a vendégcsapat, a ZTE pedig ezt Kovács remek teljesítményével kihasználta. A ZTE NKK az összevetésben egy ponttal jobb a pécsieknél.

Czukor Bence: „Jó csapat ellen nagy győzelmet arattunk. Ami eddig a nehézségünk volt, azon tudtunk változtatni, teljesen más mentalitással és elánnal játszottunk a második félidőben. A taktikát, amit egész héten gyakoroltunk, a lányok jól megvalósították.”

DVTK U23–Kanizsai Vadmacskák SE 66-53 (4-18, 23-9, 25-10, 14-16)

Miskolc, 50 néző. Jv.: Nyíri, Páll V.

Kanizsa: Zsámár P. 19/6, Füredi 6, Csuha 10, Jurkó 9/3, Bánhegyi B. 6. Csere: Balogh V. 4, Bánhegyi D., Scheiber, Benczik. Edző: Zsámár Krisztián.

A hosszú utazás végén kiválóan kezdett a Vadmacskák: pillanatok alatt betalált a vendégek kezdő ötösének minden tagja (2-12). A zalaiak 15 ponttal is vezettek már a sereghajtó ellen, ám ahogy jött, szünetig el is illant az előny (27-27). A folytatásban a miskolciak kapcsoltak rá (28. p.: 48-33), akik a zárónegyedben sikerrel őrizték meg előnyüket.

Zsámár Krisztián: „Nagyon jól kezdett a csapat, de aztán érthetetlen módon összeestünk. A végén már hiába egyenesedtünk ki, a fordításra nem volt esély.”