Meglepetés Egerszegen

2021.12.05. 20:36

A Nagykanizsa az első félidőben eldöntötte a rangadót

Zalai rangadót játszottak a labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában, a 19. forduló keretében a ZTE FC II. a Nagykanizsát fogadta. Kifejezetten élvezetes mérkőzésen meglepetés született, hiszen a Nagykanizsa FC győzött.

Bedő István, Kerkai Attila

ZTE FC–Nagykanizsa FC 2-4 (2-4)

Zalaegerszeg, 70 néző. Jv.: Szalai L.

ZTE FC: Köcse – Huszti A., Bolla B., Sebestyén, Gergényi – Nimaga, Majnovics – Csóka D. (Őr), Németh D., Babati – Fehér B. Vezetőedző: Bozsik József.

Nagykanizsa FC: Horváth M. – Pál D., Major, Kovalovszki, Horváth B. – Kószás – Ekker (Kobra Gy.), Szabó P., Béli (Bagó), Lőrincz B. – Kovács Gy. (Bohata). Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Gólszerzők: Fehér B. (10.), Németh D. (28. – 11-esből), illetve Kovács Gy. (15., 42.), Lőrincz B. (16.), Ekker (23. – 11-esből). Kiállítva: Sebestyén L. (45+1.).

Kovács György (fehérben) nagyon érezte a kaput vasárnap, és duplázott
Fotó: Jóna István / Zalai Hírlap

Fontos meccs elé nézett mindkét zalai együttes, de persze az egerszegiek annyiban jobb helyzetben voltak, hogy számíthattak az első csapat keretéből is játékosokra. Nos, Nimaga és Németh D. például játszott a DVSC ellen is, Babati, Gergényi, Majnovics és Huszti pedig kispadosok voltak előző nap. A ZTE gyorsan megszerezte a vezetést, de aztán a kanizsaiak percei következtek. Két gyors kontrából Kovács Gy. és Lőrincz két szép találatával fordított a vendégcsapat. Igencsak mozgalmasra sikeredett a játékrész, hiszen következett egy tizenegyes, amit Ekker harcolt ki és értékesített is (1-3), hogy aztán a másik oldalon Németh D. is 11-esből legyen eredményes. A ZTE próbálkozott, a kanizsaiak viszont remekül kontráztak, és Kovács Gy. ismét kétgólosra növelte csapata előnyét (2-4). A félidő végén Sebestyén kapott piros lapot, mert fellökte ellenfelét. A második félidőben a tíz emberrel játszó egerszegiek visszahúzódtak, a Nagykanizsa FC pedig igazából nem sokat kockáztatott. Az elsőhöz képest ez a játékrész már jóval eseménytelenebb volt, a ZTE II. nem tudta feltörni a dél-zalaiak védelmét.

A Nagykanizsa FC meglepetésgyőzelmet aratott, de teljesen megérdemelten. Csütörtökön hazai pályán pótolja az Érd elleni mérkőzését.

Bozsik József: Nagyon jól kezdtük a találkozót, hiszen korán vezetéshez jutottunk. Aztán jött egy tízperces időszak, amikor rövidzárlatainkat kihasználta a Nagykanizsa, és gyakorlatilag el is dőlt akkor a mérkőzés.

Gombos Zsolt: Nagyon örülök a győzelemnek, különösen az első félidei játékunkkal nagyon elégedett voltam. Mentálisan erősek voltunk, jól felkészültünk az ellenfélből, és négy szép gólt lőttünk.

Gyirmót Győr II.–Tarr Andráshida 3-0 (2-0)

Győr 120 néző. Jv.: Práth.

Andráshida: Czirjék – Czene, Kalamár, Fábián, Karóczkai – Temlén (Dömötörfy), Pataky, Németh (Czotter), Bertalics (Bakó) – Szabó, Vass. Vezetőedző: Dobos Sándor.

Gólszerző: Mayer (12., 42., 93.).

Az esélyesebb hazaiak az első negyedóra végén megszerezték a vezetést. A zalaiak nem roppantak össze, mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfelek voltak, de a góllövéssel hadilábon álltak. A félidő hajrájában egy védelmi hiba után növelte előnyét a hazai csapat. Fordulás után sem változott a játék képe, az Andráshida mezőnyben szépen játszott, de gólt nem sikerült elérnie.

Dobos Sándor: Csak ismételni tudom magam, mint oly sokszor az ősz során, hogy egyenrangú ellenfelek voltunk. Ekkora különbség nem volt a két csapat között. Több volt számunkra ebben a mérkő­zésben.

További eredmények: ETO Akadémia–Tatabánya 1-1, Puskás FC II.–Fehérvár FC II. 2-1, Komárom–Veszprém 0-3, Gárdony–BVSC-Zugló 0-3, Mosonmagyaróvár–Kaposvár 1-1, Kelen SC–Balatonfüred 0-0, SC Sopron–Pápa 0-1, Bicske – Érd 1-0.