Frissen Zalából

2021.09.27. 20:00

Jól kezdte az amatőr női NB I-es szezont a ZTE NKK

Hazai pályán, a DVTK U23-as csapata ellen kezdte meg a hétvégén a női kosárlabda amatőr NB I Piros csoportjának küzdelmeit a ZTE NKK. Remek első félidő után a másodikban a zalaiak ugyan már nem tudták hozni ugyanazt a játékot, de győzelmük így sem forgott veszélyben egy pillanatig sem.

Jóna István

ZTE NKK–DVTK U23 98-53 (31-5, 35-14, 15-18, 17-16)

Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Hernicz, Tóth.

ZTE NKK: Sánta 8, Kovács 21/9, Horváth Fru. 5, Gorja­nácz 12/6, Pap 17. Csere: Óházy 6, Frindt 16/6, Soós 11, Horváth Fa., Ács 2, Szórád. Edző: Czukor Bence.

Fehérben Gorjanácz Ágnes dob kosárra a DVTK-s fiatalok elleni meccsen
Fotó: Katona Tibor / Zalai Hírlap

Az első perc bizonytalan játéka után extra sebességre kapcsoltak az élvonaltól tavasszal elbúcsúzott hazaiak, akik a lehető leggyorsabb feljutást tűzték célként maguk elé, és az első negyed felénél már tíz ponttal vezettek (12-2). A vendégeken az időkérés sem segített, hiszen továbbra is sok labdát veszítettek, és ezekben a szituációkban gyors indulásból rendre kosárral büntettet a ZTE NKK. Az első negyedben szinte el is dőlt a mérkőzés (31-5). A második játékrészben gyors és pontos játékot játszott a ZTE NKK, és ennek köszönhetően fokozatosan nőtt az előnye (46-5). Czukor Bence már ekkor pályára küldhette a fiatalokat is, de a különbség ekkor is csak tovább nőtt (66-19).

A nagyszünet után is a sokmozgásos és sokpasszos játékra törekedett a hazai alakulat, bár a támadásaik ekkor akadoztak. A foghíjas csapattal felálló miskolciak lelkesen küzdöttek, és meg is nyerték a harmadik negyedet. A záró tíz percben sem tudta rendbe tenni a védekezését a ZTE NKK, így szorosan alakult a játékrész. A mérkőzés összképét tekintve azonban a hazai győzelem megérdemelt volt.

Czukor Bence: „Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. A DVTK-nak is jár a gratuláció, mely nem teljes kerettel érkezett, de tisztességgel helytállt. Voltak jobb és gyengébb periódusaink, utóbbiakat ki kell javítani. Sikerült mindenkinek bemutatkozni, ennek örülök, viszont a védekezésbeli hanyagságnak nem.”

A csoport tagja megyénkből a Kanizsai Vadmacskák SE együttese is, mely vasárnap (17 óra) a Bajai NKK ellen kezdi meg a szezont. A ZTE NKK a második fordulóban újra itthon játszik: szombaton 18 órai kezdettel az Ajka lesz az egerszegiek vendége.