Frissen Zalából

2021.09.26. 20:42

Élcsapatot vert a ZTE FC II., a Nagykanizsa hazai pályán kapott ki

Két győzelemmel megvívott tétmérkőzését követően ismét kikapott az FC Nagykanizsa NB III.-as labdarúgó-együttese, ezúttal a Tatabányai SC távozott három ponttal az Olajbányász-stadionból. A ZTE FC II. együttese hazai pályán legyőzte az élbolyba tartozó Mosonmagyar­óvárt.

Kühne László, Bedő István

Lőrincz Bence (csíkosban) próbál ellépni védője mellett

Fotó: Gergely Szilárd

ZTE FC II.–Cerdobus Mosonmagyaróvár 2-1 (1-0)

Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Szommer.

ZTE FC II.: Németh E. – Jóna, Sebestyén, Dóczi (Őr), Németh D. (Fehér) – Boruhov, Beke (Megyesi), Papp Cs. – Papp L., Tajti, Nimaga. Vezetőedző: Bozsik József.

Gólszerzők: Debreceni (20. – öngól), Tajti (61.), illetve Boros (58.).

Jól kezdte a mérkőzést a több visszajátszóval felálló ZTE II. A hazaiak lendületesen játszottak, egy szép akció végén megszerezték a vezetést. A zalai gólt követően igyekezett nyomás alatt tartani a házigazdákat a jó képességű vendégcsapat, az egyik helyzetnél Németh E. védett nagy bravúrral. Fordulás után tovább igyekezett a vendégcsapat, és egyenlített. A házigazdákat nem fogta meg a bekapott gól, ismét megszerezték a vezetést. A ZTE küzdelmes mérkőzésen ismét egy jó képességű csapat ellen nyert, a játék összképe alapján megérdemelten.

Bozsik József: – Nagyon nagy dolognak tartom, hogy a Veszprém után ismét egy erős csapatot sikerült legyőznünk.

FC Nagykanizsa–Tatabányai SC 0-2 (0-2)

Nagykanizsa, 200 néző. Jv.: Takács Ryan Lee.

FC Nagykanizsa: Borsi – Horváth B., Kovalovszki, Major, Tóth G. – Szabó P. (Talabér), Bagó Be.. (Béli M.), Kószás (Bohata) – Vlasics (Péntek), Ekker, Lőrincz (Nikics). Vezetőedző: Koller Zoltán.

Gólszerzők: Árvai (15., 18.).

Kezdjük a végén, vagyis ott, amikor is jó volt látni, hogy immár a Tatabánya labdarúgója, Szegleti Gergely kedélyesen beszélget korábbi nagykanizsai csapattársaival. Az első félidőben talán még fel sem vették az „üzemi hőfokot” a hazai labdarúgók, amikor Árvai Dániel máris eredményes tudott lenni a meccs 15. percében. Három perccel később Árvai szinte ugyanezt végrehajtva már kétgólosra növelte a tatabányai előnyt. Vagyis a kanizsaiaknak fel volt adva a lecke, hogy 0-2-ről indulva pontot, akár pontokat tudjanak elcsípni. Tulajdonképpen ehhez még rengeteg idejük maradt, s voltak is lehetőségeik. A riadalmat ugyanakkor nem a vendégek helyzetei, hanem a 92. percben Horváth Balázs összecsuklása okozta. A Nagykanizsa szélső védője egy összefejelés után vesztette el eszméletét jó 10-15 másodpercre, a kiérkező mentővel kórházba szállított labdarúgó valamivel később arról tájékoztathatta csapattársait és edzőjét, hogy a körülményekhez képest jól van.

Koller Zoltán: – Nyugodtan mondhatom, adtunk egy fél­időnyi előnyt ellenfelünknek, amely ezt persze ki is használta. Azon még át kell rágni magunkat közösen a csapattal, mi lehet az oka annak, hogy az egyik találkozónkon maximálisan képesek vagyunk koncentrálni, míg a másikon ez nem nagyon sikerül.

További eredmények: Fehérvár FC II.–Pápa 1-0, Puskás II.–Gyirmót FC II. 2-3, Érd–Sopron 0-2, BVSC–Balatonfüred 3-0, Komárom–Gárdony-Agárd 1-0, Bicske–Kelen 2-1.

A Kaposvár–Tarr ASC-találkozó lapzárta után ért véget, a Veszprém–ETO-mérkőzést szerdán rendezik.