Frissen Zalából

2021.07.02. 20:35

A zalai tájfutók is megküzdöttek az extra kihívásokkal az ob-n

A tájfutók idei első bajnoki hétvégéjén a TRIÓ Egerszeg ZTC és Göcsej KTFE versenyzői is ott voltak, akik egyéniben főleg a szenioroknál, illetve a váltóbajnokságon értek el jobb eredményeket.

A váltóbajnokságon érmes zalai csapatok

Fotó: ZTC

A Nógrád megyei Kazáron a középtávú országos bajnokságot a 2015-ös Hungária Kupán debütált, hazánk talán egyik legkeményebb terepén – mind technikai, mind fizikai szempontból – bonyolították le a tájfutók számára. Az extra kihívás mellett a közel 1000 fős mezőnynek a nagy meleggel is meg kellett küzdeni.

Zala megyét a Göcsej KTFE és a TRIÓ Egerszeg ZTC tájfutói képviselték. A délelőtti selejtező volt hivatott eldönteni, hogy kik is futhattak a bajnoki érmekért, pontszerző helyezésekért. Az A döntőkbe a ZTC-ből 16, míg a Göcsej KTFE-ből 8 fő kvalifikálta magát, akik közül többen dobogón végeztek. Magyar bajnoki címet szerzett F60-ban Varga József (Göcsej KTFE) és F80-ban Bányai Attila, míg a dobogó harmadik fokára állhatott fel N35-ben Sárecz Éva (TRIÓ Egerszeg ZTC). Bajnoki pontszerző 5. helyezett lett N35-ben Bertóti Diána (Göcsej KTFE), és N40-ben Kaufmann Brigitta (TRIÓ Egerszeg ZTC), valamint a 6. helyen végzett N16-ban Radó Gyöngyvér (TRIÓ Egerszeg ZTC) és F50-ben Fehér Ferenc (TRIÓ Egerszeg ZTC).

Balról Varga József, Sárecz Éva és Bányai Attila, a három, szenior kategóriában érmet szerzett zalai tájfutó Fotó: ZH

További jobb zalai eredmények. F45A: 7. Sárecz Lajos (TRIÓ Egerszeg ZTC). F75A: 7. Horváth Zoltán (TRIÓ Egerszeg ZTC). N18 E: 11. Antal Sára (TRIÓ Egerszeg ZTC), 12. Kolcsár Panna (TRIÓ Egerszeg ZTC). N21E: 13. Pózna Anna Ibolya (Göcsej KTFE). N35A: 8. Szivák Ildikó (Göcsej KTFE). N40A: 8. Császár Éva (Göcsej KTFE).

Másnap azonos helyszínen az országos váltóbajnokság következett, melyen több mint 230 csapat indult. A zalai egyesületek váltói 4 dobogós és további 7 pontszerző helyezést értek el. Meglepetés bronzérmet szerzett a Göcsej KTFE újonc fiú csapata, amely változatos és szoros versenyben kapaszkodtak fel a dobogóra. Magabiztos győzelmet aratott az N105-ben a Göcsej KTFE „fiatal” csapata, míg a TRIÓ Egerszeg ZTC két szenior váltója is nagy küzdelemben érkezett harmadik helyen a célba.

Fotó: ZTC

Pontszerző zalai eredmények. F14: 3. Göcsej KTFE (Czigány Mátyás, Balogh Lóránt, Mézes Botond Csegő), 5. TRIÓ Egerszeg ZTC (Radó Sebestyén, Sárecz Bence, Csók Barnabás). F16: 8. TRIÓ Egerszeg ZTC (Kerkai Áron, Dóra Tóbiás, Nagy Levente). F18: 5. Göcsej KTFE (Fülöp Álmos Huba, Cserna András Máté, Geszti Márton Péter). F145: 3. TRIÓ Egerszeg ZTC (Varga Bálint, Fehér Ferenc, Sárecz Lajos). N14: 7. TRIÓ Egerszeg ZTC (Antal Katalin, Várady Helka, Dóra Csepke). N16: 5. TRIÓ Egerszeg ZTC (Trellák Júlia, Francsics Tamara, Radó Gyöngyvér). N18: 7. TRIÓ Egerszeg ZTC (Csiszár Gyopár, Kolcsár Panna, Antal Sára). N21: 4. Göcsej KTFE (Takács Orsolya, Bertóti Regina, Pózna Anna Ibolya). N105: 1. Göcsej KTFE (Bertóti Diána, Szivák Ildikó, Császár Éva), 3. TRIÓ Egerszeg ZTC (Pap Viktória, Kaufmann Brigitta, Sárecz Éva).