ZAC: gátas sikerek itthon és külföldön

Lassan beindul az atlétikai szezon is, amit jelez, hogy idehaza és külföldön is egyre több viadalt rendeznek.

Röszler Dóra Budapesten szerzett első helyet

Fotó: ZAC

Kezdjük az Egyesült Államokkal, ahol a Zalaszám-ZAC 110 méteres gátfutója, Szűcs Valdó nagy nevek mellett állt rajthoz. Az Adidas Boost Boston Games elnevezésű viadal Boston egyik utcáján felállított atlétikai pályán zajlott. A 110 méteres gátfutásban Szűcs Valdó harmadik lett, 13,72 másodperces idővel. A 25 éves, jelenleg az államokban élő és készülő atléta helyezése azért is értékes, mert ugyan a regnáló világbajnok amerikai Grant Hollowaytől (13,20) és a barbadosi Shane Braithwaite-től (13,71) kikapott, de a ciprusi Milan Trajkovicot és az amerikai Aries Merritt-tet legyőzte.

Fotó: ZAC

Zalai szempontból idehaza is a gátfutás került a középpontba. A Budapest Bajnokság és Budapest Open-Schulek Ágoston Emlékversenyen Röszler Dóra az ifjúsági liga 100 méteres gátfutó számában ért el első helyezést 14,48-as eredménnyel. A döntőben 5. lett Schein Kata 15,44-gyel.

A felnőttek Szuper Liga-versenyszámaiban Furulyás Lili 100 méteren (12,06) 6. helyezést ért el, 200 m-en (24,69) pedig ötödik lett.

És maradt még egy remek hír is a ZAC atlétáinak: Muszil Ágnes a 800 m-es síkfutásban új egyéni csúccsal lett 4., méghozzá 2:12,32 perccel.