A hazaiak többször felálltak

2021.04.28. 21:11

Küzdött, de kikapott a ZTE

A férfi kosárlabda élvonal 9–14. helyéért zajló rájátszásában a hatodik forduló zajlott le szerdán. Ennek keretében a PVSK látogatott a zalai megyeszékhelyre, ahol a hazaiak többször felálltak tízpontos hátrányból, de végül a rutinosabb vendégek örülhettek.

Fehér szerelésben Szabó Zsolt keresi az utat a pécsiek gyűrűje felé. Az egerszegi kapitány a harmadik negyedben, egy szerencsétlen ütközés után nem tudta folytatni a játékot

Fotó: PU

Jó ritmusban kezdett a Pécs, és Heinrich Róbertnek másfél perc után időt kellett kérnie, mert csapata nem a megbeszéltek szerint játszott (0-6). Két perc után Polster volt eredményes középtávolról, de a ZTE védekezése szinte semmit sem javult, a vendégek könnyű kosarakat szereztek (3-15). A negyed második felében főleg büntetőkkel szűkített a távolságon a házigazda (11-15).

A vendégek sokat cseréltek, és ez megtörte a ritmusukat. Antóni távolijával egy pontra zárkózott, majd Simon ziccerével fordított a ZTE (16-15). Az utolsó másodpercben Simon kezéről pattant a gyűrűbe a labda, amit a szabályok szerint a pályán lévő csapatkapitánynak jegyzőkönyveztek (19-19). A második játékrész elején javított hárompontos statisztikáján a Pécs (23-33). Az időkérés most is rendbe tette a fejeket, és jobban összpontosítottak a hazaiak. A forgatókönyv hasonló volt az első negyed hajrájához, a ZTE büntetőkkel zárkózott, a vendégek pedig a faultokat gyűjtögették. Az utolsó percen belül Bonifert hármasával és Simon közelijével egy pontra feljött a ZTE, majd vendég időkérést követően Demeter büntetői után Antóni egyenlített egy távolival (41-41).

Fotó: PU

A Pécs a nagyszünet után is bekezdett (24. p.: 44-54). Szabó hármasával mozdult előre a ZTE, de a hazai támadásokban nem volt elég elképzelés. A baranyaiak a játékrész hajrájában ismét kiengedtek (56-60). Vendég időkérés után Simon és Bonifert pontjai révén csaknem elfogyott a pécsi előny (61-62). A végén Budimir távolijára még Antoni tudott válaszolni egy utolsó másodperces duplával (63-65). A záró játékrész elején Bonifert kosarával és Simon hármasával tartotta magát a ZTE (68-68). Mindkét együttes nagyot küzdött, a házigazda sokszor erőn felül teljesített a négy külföldivel támadó Pécs ellen. A negyed feléig nem alakult ki nagy különbség a csapatok között (69-73). Az egyetlen hazai légiós, Vuko kiválása után a Pécs olyan előnyt szerzett, amit – sokadjára – már nem tudott ledolgozni a házigazda.

Heinrich Róbert: „Az első félidőben nagyon rosszul szedtük a védőlepattanókat, ezen később javítottunk, de ebben a harcban elfogyott az erőnk, és ez a támadásaink eredményességét is befolyásolta.”

Dragan Alekszics: „Az elmúlt mérkőzéseink nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna, ezért nagyon fontos volt számunkra ez a győzelem.”

További eredmények: Jászberény–Kaposvár 86-80, Kecskemét–Oroszlány 101-88.