diákolimpiai országos döntő

2020.02.19. 20:03

Egy arany és két bronz a zalai cselgáncsozók mérlege

Nagykőrösön rendezték meg a serdülő B korosztály diákolimpiai országos döntőjét, ahonnan a zalai színek képviselői három éremmel tértek haza.

Fotó: ZH

Zala megyét a közel háromszáz fős mezőnyben a Zalaegerszegi Judo SE és az NTE 1866 képviselte, amelyek sportolói ezúttal természetesen iskoláik színeiben versenyeztek. Méghozzá eredményesen, hiszen az egerszegi Mezőfi Márk a 60 kg-os súlycsoportban diákolimpiai bajnoki címet szerzett. Az ugyancsak megyeszékhelyi Somogyi Olivér a 33 kg-os súlycsoportban bronzérmet hozhatott haza.

Az érmes zalai cselgáncsozók: Somogyi Olivér (Liszt-iskola), Mezőfi Márk (Öveges), valamint Nagy Adrián Vajk (Miklósfa) Fotó: ZH

Nagykanizsáról a +73 kg-os súlycsoportban versenyző Nagy Adrián Vajk állhatott fel a dobogóra, aki a harmadik helyezésével szintén bronzérmet szerzett.

Felkészítők: Nagysolymosi Sándor (ZJSE), Mester József, Mester Józsefné, Mester Marcell (NTE 1866).