Légpuska számban

2019.11.21. 20:54

Major Veronika hetedik lett a kínai sportlövő-világkupa döntőjében

Az ifjúsági olimpiai bajnok Péni István a győztestől mindössze egy tizeddel elmaradva ezüstérmet nyert férfilégpuskában a kínai Putienben zajló sportlövő-világkupa döntőjében. Major Veronika légpuskában szintén döntős volt, végül hetedik lett.

ZH

Fotó: ZH

A 22 éves Péni egészen az utolsó lövésig harcban volt a győzelemért, az indiai Divyansh Panwar azonban 250,1 körös eredményével, a lehető legkisebb különbséggel, egyetlen tizeddel jobbnak bizonyult nála. Női légpisztolyban a Pénihez hasonlóan olimpiai kvótás Major Veronika 579 körrel szintén bejutott a döntőbe. A BEFAG Keszthelyi LK versenyzője a fináléban 138,5 körrel hetedikként végzett. Ezt a számot is indiai lövő, Manu Bhaker nyerte meg. Ezzel a magyarok számára véget ért a péntekig tartó vk-döntő. Korábban Major 13. lett sportpisztolyban.