2018.02.26. 19:05

Hazai vereségekkel folytatták

A férfi kosárlabdázók NB II Nyugati-csoportjában újabb két fordulón jutott túl a mezőny. Benne az egerszegi rangadóval, amit a Zalaegerszegi KK szoros meccsen nyert meg a RiCsilla Sport ellen.

Zalai Hírlap

Az egerszegi derbin a ZKK játékosánál, Verteticsnél a labda, csapata a második félidőben fordított Fotó: Jóna István

Zalaegerszegi KK-RiCsilla Sport Zalaegerszeg 85-74 (24-25, 20-22, 21-14, 20-13)

Zalaegerszeg, Ostoros Károly-csarnok, 100 néző. Jv.: Söjtöry, Tóth K.

ZKK: Vertetics 25/6, Vass 13/9, Gecseg 11/3, Kovács 6, Komáromai 17. Csere: Czeigli 6, Takács 7, Harmath, Kocsi. Edző: Horváth András.

RiCsilla Sport: Hoffmann 27/6, Ács 19/6, Tóth O. 17/3, Verein 8, Mészáros R. Csere Pongrácz 3/3, Schreiner. Játékos-edző: Mészáros Richárd.

Az egerszegi rangadón a tartalékos hazaiak ameddig bírták erővel, vezettek a városi rivális ellen, ám a ZKK fordított és győzött.

RiCsilla Sport Zalaegerszeg-PTE PEAC <BR/>86-93 (26-22, 24-22, <BR/>23-31, 13-18)

Zalaegerszeg, 50 néző. Jv.: dr. Magyari, Sabáli.

RiCsilla Sport: Ács 26/3, Kutasi 22/9, Hoffmann 17/6, Verein 13/3, Pongrácz 6/6 Csere: Schreiner 2. Edző: Pais László.

Nagyot küzdött a RiCsilla csapata, de nem sikerült számára a bravúr. Ehhez kellett volna még a végjátékban egy-két extra dobás, vagy egy kicsit jobb fújás hazai pályán

Zalaegerszegi KK-Kozármisleny 70-76 (11-22, 12-15, 24-14, 23-25)

Zalaegerszeg, Ostoros-csarnok, 100 néző. Jv.: Benedek, Lovas.

Zalaegerszegi KK: Vertetics 4, Vass 24/6, Gecseg 9, Kovács 8, Komáromi 6. Csere: Czeigli 7/3, Takács 6, Harmath 4, Kocsi 2.Edző: Horváth András.

A hazaiak számára lehetett volna ünnepi az összecsapás, hiszen az egyesület 13. életévébe lépett, ám a hazai alakulat ezúttal túlságosan enervált volt ahhoz, hogy győzni tudjon. A vendégek 0-11-es eredménnyel kezdték a meccset, és ez meghatározta a továbbiakat.