Utassy Versünnep

2025.05.14. 12:00

Leszámol a legendákkal! Feltárja az igazságot a Kossuth-díjas költő özvegye

Őrzik a Kossuth-díjas költő emlékét a zalai városban. Az Utassy Versünnep elnevezésű versmondó versenyt hétfőn tartották Lentiben a városi könyvtárban 65 versmondó részvételével.

Leszámol a legendákkal! Feltárja az igazságot a Kossuth-díjas költő özvegye

A Kossuth-díjas költő emlékét őrzi az Utassy Versünnep, képen az 5. osztályos Pék Bianka

Fotó: Korosa Titanilla / Zalai Hírlap

Töretlen az Utassy Versünnep népszerűsége, évről évre nagy számban vesznek részt általános és középiskolás diákok az eseményen s várják nagy izgalommal, hogy előadhassák a választott Utassy verset. 

Utassy Versünnep
Az Utassy Versünnep megnyitóján Horváth Erzsébet, Utassy József özvegye köszönte meg a diákoknak a részvételt
Fotó: Korosa Titanilla / Zalai Hírlap

A megnyitón Tóth Sándorné, a Lenti Általános Iskola és Gimnázium főigazgató-helyettese köszöntötte a megjelenteket, elmondta, hogy az Utassy József Kossuth-díjas költő tiszteletére és emlékére szervezett versünnepre nagy lelkesedéssel készültek az Arany János-tagintézmény szervezésében. A versmondók a lenti intézményekből, a környékbeli és lendvai iskolákból érkeztek. A diákok szabadon választott Utassy-költeményekkel léptek a zsűri elé.

Utassy Versünnep - őrzik a Kossuth-díjas költő emlékét

Köszöntötte a diákokat Utassyné Horváth Erzsébet, a költő özvegye, hagyatékának gondozója, nyugalmazott pedagógus, aki a zsűri tagjai közt is helyet foglalt.

Felidézte, hogy a versünnepet Utassy halálát követő évben, 2011-ben rendezték meg még Rédicsen, ahol azóta megszűnt az iskola, de Lentiben átvették a szervezést és ki is bővült a kör.

– Nagy öröm, hogy ilyen szép számú versmondó tartja fontosnak, hogy részt vegyen a versünnepen – mondta. – Osztunk ki helyezéseket, de ez nem egy izzasztó szavalóverseny, itt az a lényeg, hogy aki ide eljön az meghallgatja a másikat, tanul tőle és töltődik a versek által.

Azt is elmondta, hogy folyamatosan dolgozik az Utassy-hagyatékkal, feladata az is, hogy megírja az igazságot Utassyról, életükről és azt, hogy társaként saját szemszögéből hogyan látta az Utassy-jelenséget. Ezt azért is tartja fontos, mert – mint elmondta – már megjelentek a legendagyártók. Már két éve foglalkozik ezzel, jelenleg az egyetemista éveiknél tart.

A versmondókat korcsoportonként díjazták és különdíjakat is kiosztottak.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában