2021.10.11. 15:00
Időtlen zenei kalandozásra hívták az érdeklődőket Keszthelyen
Az Országos Könyvtári Napok részeként, Évfordulós zeneszerzők nyomában címmel hívta a közönséget időtlen zenei kalandozásra Kiss Tamás karnagy és öt tanítványa pénteken délután a Fejér György Városi Könyvtárba.
Kiss Tamás ritkán hallható történeteket mesélt a „főhősökről”, mellette Aradvári Nándor, Somogyi Dorina, Zámbó Levente és Tamás István
Forrás: Zalai Hírlap
Fotó: Péter B. Árpád
A telt házas programon olyan kiválóságok kerültek szóba, akiknek idén kerek születési, vagy halálozási évfordulója van, köztük Vivaldi, Verdi, Prokofjev és Liszt Ferenc, majd jöttek az operett- és filmzeneszerzők, a harmadik részben pedig a most 70-75 éves könnyű- és rockzenészek következtek, így például Paul Simon, Vikidál Gyula, Szörényi Levente és Bródy János, vagy éppen a ’67-68-as táncdalfesztivál kapcsán Frenreisz Károly és Zalatnay Sarolta. Kiss Tamás – amellett, hogy tanítványaival egy-egy klasszikus darabot eljátszott – az élettörténetek érdekesebb, ritkán hallható momentumait osztotta meg a közönséggel, és koncertrészletekkel illusztrálta a szóba került művészekről szóló történeteket, megmutatva például Liszttől a II. magyar rapszódiát, amit eredetileg zongorára írt, majd áthangszerelte szimfonikus zenekarra is.

Fotó: Péter B. Árpád / Zalai Hírlap
– A könnyűzenében az István, a király című rockopera a gyengém, mert rendkívül tehetséges énekeseket vonultat fel – tette hozzá a karnagy. – Ezért az eredeti, szegedi szereposztás egy részletét mutatom meg, és ennek kapcsán beszélek például Deák Bill Gyuláról, akiről kevesen tudják, hogy Bangó Margitnak is írt egy-két, azóta nagyon ismert slágert, például az Aranyeső is az ő nevéhez fűződik szerzőként…
Kiss Tamással ifjú muzsikuspalántái közül a trombitás Aradvári Nándor, Zámbó Levente, Tamás István és Hetesi Máté, tenorkürtön pedig Somogyi Dorina lépett fel.