2025.05.15. 13:40
Bemutattak a zalaegerszegi egyetemen egy szoftvert, amely megváltoztatja az oktatást és a vállalkozói szemléletet
A Pannon Egyetem, a Great BiExpert Kft. és a B2B ProSales Kft. szerdán háromoldalú megállapodást írt alá, amelynek célja, hogy edukációval és prevencióval segítse a jövő vállalkozóit. A közös munka középpontjában a vállalkozói szemléletformálás, a gyakorlati tudás bővítése és az adatalapú döntéshozatal áll.

Fotó: Jóna István
A rendezvényt Decsi Péter, a Pannon Egyetem főigazgatója nyitotta meg, aki példamutatónak nevezte az együttműködést. Mint mondta, a megállapodás révén nemcsak a hallgatók, hanem a térség vállalkozásai és duális partnerei is olyan szolgáltatáshoz jutnak, amely hosszú távon támogathatja fejlődésüket.

Fotó: Jóna István
A dr. Palányi Ildikó, a Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg dékánja szerint jövőbemutató kezdeményezés egy hidat képez az akadémiai tudás és a vállalati gyakorlat között. Kiemelte: a közös munka nemcsak az oktatási módszereket színesíti, hanem új lehetőségeket teremt kutatás-fejlesztésre, valamint szakmai közösségek kialakítására is.
Megállapodás az egyetem és két cég között
Az együttműködés középpontjában a Wisebox nevű szoftver áll, amely a két partnercég közös fejlesztése. A könyvelésre épülő, adatelemzést támogató digitális megoldást az egyetem alapképzésein, mesterképzésein és a controlling szakirányú továbbképzésein is aktívan használni fogják. A cél, hogy a hallgatók gyakorlatorientált, naprakész tudással gazdagodjanak, ezzel növelve munkaerőpiaci esélyeiket.
A szoftver beépülése az oktatásba különösen aktuális a jelenkor gazdasági kihívásai mellett. A digitalizáció, az adatalapú működés és a hatékonyságnövelés kulcsfontosságú a fenntartható és versenyképes vállalkozói környezethez – hangzott el az eseményen.
Dezső Tibor, a B2B ProSales ügyvezetője hangsúlyozta: - Nem csupán egy együttműködési szerződést írtunk alá, hanem egy új korszak kapujában állunk. Az oktatás és a vállalkozói világ ma már kéz a kézben kell hogy járjon.
Hozzátette, hogy 2024-ben mindössze 24 ezer új társas vállalkozás alakult Magyarországon – ez az elmúlt nyolc év leggyengébb adata. Eközben a vállalkozások száma két év alatt 23 ezerrel csökkent. Az okok között nem feltétlenül a rossz üzleti ötletek vagy a piac hiánya szerepel, hanem a gazdasági tudás és az adatértelmezés hiánya.
- A Wisebox nem csak adatokat mutat, hanem válaszokat is ad – fogalmazott az ügyvezető. – „Ez a szoftver lehetőséget teremt arra, hogy a hallgatók ne csak elméletet tanuljanak, hanem valódi piaci környezetre reagáljanak, és így felkészülten léphessenek ki a munka világába.”