Visszatelepítési program és spontán rekolonizáció

2025.03.21. 19:15

Nem hiszi el, milyen famunkában volt a kis család – így duzzasztanak, pedig nem kéne... (videó)

Hódok építettek gátat, s ezzel alaposan felduzzasztották a Kislengyeli-patak vizét Becsvölgyén, a vörösszegi településrész közelében.

Nem hiszi el, milyen famunkában volt a kis család – így duzzasztanak, pedig nem kéne... (videó)

Hódok építettek gátat a Kislengyeli-patakon

Fotó: Gyuricza Ferenc

Az egykor hazánkban is őshonos nagy testű rágcsáló a XX. század elejére teljesen eltűnt Magyarországról, majd az ezredforduló környékén a WWF, azaz World Wide Fund for Nature – magyarul a Természetvédelmi Világalap – magyarországi munkatársai sikeres visszatelepítési programot hajtottak végre az ország több területén, amit a hódok spontán meginduló rekolonizációja még tovább erősített. Ennek köszönhetően ma már Zalában is számos helyen megtelepedtek, így az említett Kislengyeli-pataknál is él egy család. 

hódgát
Hódok építettek gátat a Kislengyeli-patakon
Fotó: Gyuricza Ferenc

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában