Vacsora, torta

2025.02.21. 10:30

Ilyen volt a falusi disznóvágás Dobriban

A hagyományok megőrzésére minden faluban nagy hangsúlyt fektetnek. A hagyományőrző és a közösségi összetartás jegyében immáron negyedik alkalommal rendezte meg Dobri önkormányzata a falusi disznóvágást.

Ahogy ilyenkor lenni szokott reggelt forralt bor és pálinka kísérte Dobri önkormányzatának közösségi rendezvényét, így a résztvevők már az első pillanattól kezdve átélhették a disznóvágás hangulatát.

Dobri
Negyedik alkalommal tartott hagyományőrző dsiznóvágást Dobri közössége
Fotó: ZH

Hagyományőrző disznóvágás Dobriban

A több mint 2 mázsás disznót a Murapart Mg. Kft. ajánlotta fel a település számára, melyből Imre Károlyné, Ilike szakácsnő vezetésével a falubeli asszonyok különböző finomságokat készítettek a 90 fős vendégseregnek. A disznótoros vacsora fenséges fogásait, a hurkát, kolbászt, toros káposztát és tepertős pogácsát, valamint a kemencében sült húsokat mindenki lelkesen fogyasztotta.

Lógár Zoltán polgármester köszöntötte a megjelenteket a vacsorán s elmondta, hogy igyekeznek megőrizni ezt a tradíciót, melyre idén minden korosztály ellátogatott. Sajnos, ma a faluban már senki sem tart disznót, ezért is tartja fontosnak a disznóvágás hagyományának a megőrzését.

Az eseményen jelen volt Bata Hajnalka, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke, valamint Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője is, aki arról szólt, hogy miért fontosak egy ilyen kis községben a közösségi rendezvények.

Dobri
Dobri címerével díszített torta készült az eseményre
Fotó: ZH

Az eseményre Csák Csaba vállalkozó elkészíttette a falu címerével díszített tortát, mellyel nagy meglepetést okozott a vendégeknek.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában