2024.12.21. 19:00
A kamarai székház története: sejtelmes fények az éjszakában, állatok a laborban
Ismét múltidéző beszélgetésre invitáljuk Önöket. A nemrég felújított és átadott kamarai székház mintegy százéves történetét osztotta meg velünk a Zaol-podcast legutóbb adásában Tódor Tamás idegenvezető. Talán emlékeznek még, hogy milyen szakrendeléseknek adott helyet az épület, de azt is tudják, hogy mi minden, a mai kor emberének érdekes vizsgálat történt még ott?
Az ikonikus és sokak által ismert épület 1928-ban épült fel, ez volt az OTI (Országos Társadalombiztosító Intézet) székháza. Állami beruházással húzták fel a katolikus ház mellett, felelte érdeklődésünkre Tódor Tamás, a zalaegerszegi Tourinform Iroda idegenvezetője, marketing referens.
A szakember egyébként kollégáival együtt felkérésre kutatott a kamarai székház története után, ezt az előadást a Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara jubileumi ünnepségén hallhatták az érdeklődők, de több belvárosi séta alkalmával is érintették az épület történetét.
Tódor Tamás elmesélte nekünk, hogy mennyibe került az építkezés, milyen átalakulásokon esett át az ingatlan, illetve milyen szakrendelések működtek ott. Az ötvenes-hatvanas években volt eset, amikor az orvos a tömegen át utat törve tudott csak bejutni a rendelőjébe. Az új, Zrínyi utcai rendelőintézet átadása után már kevesebb, ám fontos szakrendelés működött itt.
Kamarai székház, ahol egykor rejtélyes dolgok történtek
A beszélgetés során kiderült, hogy éjszakánként milyen rejtélyes fények villództak a Petőfi utcai ingatlan emeletén, s hogy a nőgyógyászati rendelésen milyen módszerekkel mutatták ki a terhességi tesztet vagy kezelték a trombózist. Kiderült az is, hogy az OTI székházban dolgozó orvosok és tisztviselők nagy tiszteletben álltak, életeseményeikről a korabeli sajtóból ugyancsak értesülhettünk. A beszélgetés végén a kereskedelmi és iparkamara beköltözése sem maradt ki.