Szél okozta kár

2024.12.30. 09:46

Karácsony óta nem volt hálózat egy vasi településen

Még szenteste döntötte le a viharos szél a Telekom-adótorony tetejét Kőszegszerdahelyen a helyiek által Páskomnak nevezett településrészen.

Forrás: Facebook

A vaol.hu megírta, Kőszeghegyalja több településén nincs se telefon, se mobilinternet - sokaknál a wifi sem működik. Vasárnap a Magyar Telekom Vállalati Kommunikációs Igazgatósága közleményt juttatott el a portálhoz, melyben megírták: a megrongálódott mobiltorony helyreállítási folyamatát elindították, valamint telepítenek egy ideiglenes mobilállomást is. 
Ma délelőtt pedig a Telekom kommunikációs igazgatósága hírportálunknak jelezte: „Az ideiglenes mobilállomást kollégáink vasárnap estére beüzemelték, mely biztosítja a mobilhang- és adatforgalmat, valamint a torony helyreállítási folyamatát is elindították. Köszönjük érintett ügyfeleink türelmét és az okozott kellemetlenségekért elnézést kérünk.”

A Telekom által felállított ideiglenes mobilállomás
Fotó: Magyar Telekom

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában