2024.11.26. 15:24
Miért érdemes Egerszegen egyetemre járnod? Válaszok itt!
Kedden nyílt nap várta a felsőoktatási tanulmányok iránt érdeklődő fiatalokat a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központjában. A nyílt nap alkalmat ad arra, hogy még a jelentkezési határidő előtt tájékozódjanak a végzős középiskolások a lehetőségekről.
A felvételi előtt álló középiskolás diákokat várták a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ nyílt napja rendezvényére. Az egész délelőttöt átölelő program célja a Pannon Egyetem Zalaegerszegen elérhető képzések bemutatása volt.
Az Innovációs és Tudásközpont földszinti előadójában Decsi Péter főigazgató köszöntötte a középiskolásokat és szüleiket, akik szinte teljesen megtöltötték a termet. A fiatalok tájékoztatást kaptak az Egyetemi Központ képzéseiről, úgymint a gazdasági, műszaki és informatikai területekről.
Nyílt nap: tájékoztatás – a felvételi pontok és intézményi többletpontok szisztémájáról
A gazdasági képzéseket dr. Palányi Ildikó, a Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg dékánja mutatta be, míg a műszaki képzésekről Decsi Péter főigazgató, a gazdaságinformatikus képzésről pedig Németh Krisztián, a Műszaki Informatikai Kar alá tartozó Informatikai Rendszerek és Alkalmazásai Tanszék munkatársa beszélt.
A fiatalok bővebb információt kaptak a diákhitel lehetőségéről, a kollégiumról, valamint – ami kiemelten fontos számukra – a felvételi változásokról és az intézményi többletpont-lehetőségekről. Dr. Joó István, a Pannon Egyetem Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg oktatási dékánhelyettese előadásában kiemelte: egyre jobban felértékelődnek az intézményi többletpontok, hiszen 2024-től máshogy számolják a felvételi pontokat. Továbbra is 500 pontot szerezhetnek a diákok, de az egyetemek dönthetnek arról, hogy mely szakokhoz kérnek emelt szintű érettségit, vagy mire, mennyi többletpontot adnak.
A képzési bemutatót követően a résztvevők a duális képzésről beszélgethettek a jelenlévő cégek képviselőivel, valamint két duális hallgató is megosztotta tapasztalatait a képzési formáról.
Az épület első emeletén a három képzési terület oktatói és munkatársai várták a leendő hallgatókat interaktív bemutatókkal és beszélgetésekkel. A műszaki standon mikrovezérlő-programozással, robotkarvezérléssel és hőkamerás eszközökkel készültek a diákok számára; az informatikai standon virtuális valósággal ismerkedhettek meg az érdeklődők játékos formában, míg az egyik teremben a gazdasági képzésekkel kapcsolatos kérdéseiket tehették fel a diákok.
A program zárásaként Kampusztúrán ismerkedhettek meg a fiatalok a Zalaegerszegi Egyetemi Központtal.