Megszűnő járatok, kimaradó megállók

2022.12.04. 16:38

Módosul a menetrend több zalai buszjáraton december 11-től

Zaol.hu

Fotós: Elekes Gergő

Országos járatok, melyek érintik Zala megyét

1190 Budapest – Balatonalmádi – Balatonfüred – Keszthely – Hévíz
1631 Keszthely – Balatonfüred – Veszprém – Zirc – Győr
1658 Lenti – Zalaegerszeg – Keszthely – Balatonfüred – Veszprém
1735 Székesfehérvár – Várpalota – Veszprém – Balatonfüred – Keszthely – Nagykanizsa
1806 Veszprém – Balatonfüred – Keszthely – Zalaegerszeg – Szombathely
1808 Székesfehérvár – Veszprém – Keszthely – Zalaegerszeg
1844 Tatabánya – Székesfehérvár – Balatonfüred – Keszthely

A járatok Balatonszepezd, Viriusz-telep megállóhelynél is megállnak.

1216 Budapest – Veszprém – Tapolca – Sümeg – Zalaszentgrót

Új gyorsjárat járat közlekedik Sümeg – Budapest viszonylatban tanév tartama alatt a hetek első munkanapját megelőző napon, az alábbi menetrend szerint.

Sümeg, Autóbusz-állomás

16:05

Tapolca, Autóbusz-állomás

16:30

Tapolca (Diszel), Bejárati út

16:38

Monostorapáti, Platán vendéglő

16:45

Kapolcs, Autóbusz-váróterem

16:51

Vigántpetend, Bejárati út

16:54

Pula, Faluház

17:00

Nagyvázsony, Pulai elágazás

17:05

Budapest, Sasadi út*

18:54

Budapest, Újbuda-központ*

18:59

Budapest, Petőfi híd, budai hídfő*

19:01

Budapest, Népliget*

19:10

*a járat a budapesti szakaszon csak leszálló utasok számára áll meg.

1503 Szeged – Baja – Pécs – Kaposvár – Zalaegerszeg
1569 Pécs – Kaposvár – Ajka
1641 Lenti/Zalaegerszeg – Nagykanizsa – Kaposvár/Nagyatád – Pécs
1665 Zalaegerszeg – Keszthely – Balatonlelle – Kaposvár – Pécs
1668 Szombathely – Zalaegerszeg – Kaposvár – Pécs
1673 Szombathely – Keszthely – Kaposvár – Pécs

A járatok Szigetvár, Túrbéki temető és Szentlőrinc, Bükkösdi elágazás megállóhelynél Pécs irányába csak leszállók, míg Kaposvár irányába csak felszállók részére állnak meg.

1643 Lenti – Őriszentpéter – Szombathely – Bükfürdő

A 12:00-kor Bükfürdőről Lentibe közlekedő járat Őriszentpéter, Autóbusz-állomástól 5 perccel később, 14:55-kor indul tovább és Őriszentpéter, Vasútállomást is érinti 14:59-kor.

1668 Szombathely – Zalaegerszeg – Kaposvár – Pécs

A 8:00-kor Pécsről Szombathelyre közlekedő járat Hegyhátsál települést nem érinti.

1707 Győr – Székesfehérvár – Szekszárd – Pécs

A Pécsre érkező járatok Pécs, Budai Vám és Pécs, Lánc utca megállóhelyeknél csak leszállók, míg a Pécsről induló járatok csak felszálló utasok részére állnak meg.

A tanév tartama alatt a hetek utolsó munkanapján 14:00-kor Pécsről Győrig közlekedő járat Mezőörsön és Péren csak leszálló utasok részére áll meg.

1732 Veszprém – Tapolca – Várvölgy – Keszthely

A 16:10-kor Veszprémről Keszthelyre közlekedő járat 5 perccel később, 16:15-kor indul. A járat menetrendje Tapolcától változatlan.

1786 Ajka – Sümeg – Zalaegerszeg – Lenti

A munkanapokon 6:00-kor Ajkáról Lentibe közlekedő járat Nova (Zágorhida), Novai elágazásnál is megáll.

1794 Győr – Pápa – Sümeg – Hévíz – Keszthely – Nagykanizsa

A munkanapokon 5:25-kor Nagykanizsáról Győrbe közlekedő járat Karmacs települést nem érinti.

 

Zala megyei járatok

6216 Zalaegerszeg – Nagykapornak – Hévíz – Keszthely

A munkanapokon 14:00-kor, 15:00-kor és 16:00-kor Zalaegerszegről Keszthelyre közlekedő járatok Keszthely, Bástya utca megállóhelynél is megállnak.

6219 Zalaegerszeg – Alsónemesapáti – Búcsúszentlászló – Pölöske – Pacsa

A tanítási napokon 13:50-kor Zalaegerszegről Zalaszentmihály, Iskoláig közlekedő járat megszűnik. Az eljutást a 13:55-kor Zalaapáti, Autóbusz-váróteremig közlekedő járat biztosítja.

Az tanítási napokon 14:20-kor Zalaszentmihály, Iskolától Zalaegerszegig közlekedő járat megszűnik. Az eljutás 13:56-kor induló járattal biztosított.

A munkanapokon 17:40-kor Pölöske, Elágazástól Búcsúszentlászló, Boltig közlekedő járat 5 perccel később, 17:45-kor indul. A járat átszállási lehetőség biztosít a Keszthelyről 16.58-kor induló, és Pölöske, Elágazáshoz 17:41-kor érkező járatról.

6223 Pacsa – Zalaigrice – Szentpéterúr

A munkanapokon 23:50-kor Pacsáról Szentpéterúr (Nemesszer), Autóbusz-fordulóig közlekedő járat 10 perccel korábban, 23:40-kor indul és Zalaigrice, Autóbusz-váróterem megállót is érinti. A munkanapokon 23:40-kor Pacsáról Zalaigrice, Autóbusz-váróteremig közlekedő járat megszűnik.

6231 Zalaegerszeg – Alsónemesapáti – Nagykapornak – Pacsa – Zalaapáti – Keszthely

A 14:20-kor Keszthelyről Zalaegerszegre közlekedő autóbusz Pacsa, Autóbusz-állomástól 5 perccel később, 15:32-kor indul tovább. A járat átszállási lehetőséget biztosít a Nagykanizsa és Pölöske felől 15:30-kor érkező autóbuszról.

6237 Zalaegerszeg – Bak – Pacsa – Zalaapáti – Keszthely

A 16:48-kor Keszthelyről Pacsára közlekedő járat a Pacsa, Autóbusz-állomásról 17:21-kor Zalaegerszegre induló járat részeként vehető igénybe. Keszthelyről 10 perccel később, 16:58-kor indul, így átszállási lehetőséget biztosítva a Pacsa, Autóbusz-állomásra 17:30-kor Nagykanizsa felől érkező járatról.

6240 Zalaegerszeg – Bak – Bánokszentgyörgy
6245 Zalaegerszeg – Bak – Bánokszentgyörgy – Letenye – Nagykanizsa

A munkanapokon 21:20-kor Zalaegerszegről Szentliszló, Bucsutai elágazásig közlekedő járat Pusztaszentlászló, Posta megállóhelytől csak utazási igény esetén közlekedik tovább.

A munkanapokon 17:20-kor Zalaegerszegről Pusztamagyaród, Iskoláig közlekedő járat Bak, Vendéglőtől 5 perccel később, 17:54-kor indul tovább.

A munkanapokon 5:15-kor Szentliszló, Bucsutai elágazástól Letenyéig közlekedő járat meghosszabbított útvonalon jár: Pusztaszentlászló, Postától indul, 5:05-kor.

Új járat indul 17:36-kor Szentliszló, Bucsutai elágazástól Borsfa, Alsóig. Az autóbuszra csatlakozás biztosított a Zalaegerszeg felől Bucsutai elágazáshoz 17:30-kor érkező járatról.

A tanítási napokon 15:51-kor Bucsuta, Autóbusz-fordulótól Becsehely, Templomig közlekedő járat a 6440-es vonalon 16:20-kor Becsehely, Templomtól Nagykanizsáig közlekedő járat részeként vehető igénybe.

A munkanapokon 19:10-kor Bucsuta, Autóbusz-fordulótól Zalaegerszegre közlekedő járat a 6240-es vonalon 18:53-kor Borsfa, Alsótól Bucsuta, Autóbusz-fordulóig közlekedő járat részeként vehető igénybe.

6250 Zalaegerszeg – Gellénháza – Szentkozmadombja 

A tanítási napokon 14:00-kor Zalaegerszegről Gellénháza, Autóbusz-váróteremig közlekedő járat meghosszabbított útvonalon Nagylengyel, Autóbusz-fordulóig jár.

6255 Zalaegerszeg – Csonkahegyhát – Becsvölgye – Szilvágy

A munkanapokon 16:30-kor Zalaegerszegről Böde, Autóbusz-fordulóig közlekedő járat 5 perccel később, 16:35-kor indul.

6262 Zalaegerszeg – Csonkahegyhát – Zalabaksa – Lenti 

A munkanapokon 12:05-kor Zalaegerszegről Lentibe közlekedő autóbusz 5 perccel korábban, 12:00-kor indul. A járat menetrendje Zalabaksa, Autóbusz-váróteremtől változatlan. Zalabaksa, Autóbusz-váróteremnél átszállási lehetőség biztosított a 13:00-kor Ramocsára induló autóbuszra.

6268 Zalaegerszeg – Gellénháza – Becsvölgye – Kustánszeg 

A munkanapokon 7:40-kor Zalaegerszegről Becsvölgye (Barabásszeg), Autóbusz-fordulóig közlekedő járat Nagylengyel, Autóbusz-fordulót nem érinti.

6275 Zalaegerszeg – Bagod – Vaspör – Zalaháshágy – Zalacséb – Boncodfölde – Zalaegerszeg regionális autóbuszvonalon

A tanítási napokon 15:18-kor Vaspör, Vörösmarty utca 32-től Bagod, Iskoláig közlekedő járat 6 perccel korábban, 15:12-kor indul.

6277 Zalaegerszeg – Zalalövő – Őriszentpéter
6278 Zalaegerszeg – Bagod / Boncodfölde – Zalalövő
6283 Zalalövő – Csöde

A 6278-as vonalon munkanapokon 16:15-kor Zalaegerszegről Zalalövő, Iskoláig közlekedő járat a 6283-as vonalon Zalalövő, Iskolától 16:50-kor Felsőjánosfa, Petőfi utcáig közlekedő járat részeként vehető igénybe. Az autóbusz a továbbiakban 6277-es vonalszámmal közlekedik.

6278 Zalaegerszeg – Bagod / Boncodfölde – Zalalövő

A tanítási napokon 15:45-kor Bagod, Iskolától Zalalövő, Vasútállomás bejárati útig közlekedő járat 5 perccel korábban, 15:40-kor indul.

A tanítási napokon 15:38-kor Zalalövő, Vasútállomás, bejárati út megállótól Zalaegerszegre közlekedő autóbusz meghosszabbított útvonalon Zalaegerszeg, Vasútállomás (Kisposta) megállóhelyig jár.

A munkanapokon 16:55-kor Zalaegerszegről Zalalövőig közlekedő járat meghosszabbított útvonalon jár: Zalaegerszeg, Vasútállomás (Kisposta) megállótól indul, 16:40-kor.

6282 Zalalövő – Zalaháshágy – Vaspör

A tanítási napokon 6:49-kor Vaspör, Vörösmarty utca 32-től Zalalövő, Iskoláig közlekedő járat 5 perccel később, 6:54-kor indul. Az autóbusz Zalalövő (Sötétmajor) városrész érintése helyett Zalalövő (Zalapataka) városrészt és Salomvár, Jókai tér megállót érinti.

A tanítási napokon 14:45-kor Zalalövő, Vasútállomás bejárati út megállótól Vaspör, Vörösmarty utca 32-ig közlekedő autóbusz 10 perccel korábban, 14:35-kor indul. A járat Salomvár, Jókai tér megállót is érinti.

A tanítási napokon 16:15-kor Zalalövő, Vasútállomás bejárati úttól Vaspör, Vörösmarty utca 32-ig közlekedő autóbusz, 5 perccel korábban, 16:10-kor indul. Az autóbusz Zalalövő (Sötétmajor) városrész érintése helyett Zalalövő (Zalapataka) városrészt és Salomvár, Jókai tér megállót érinti.

6315 Zalaszentgrót – Zalaszentgrót (Zalakoppány)

A tanítási napokon 5:45-kor Zalakoppányból Zalaszentgrótig közlekedő járat 5 perccel korábban, 5:40-kor indul.

6350 Hévíz – Keszthely – Várvölgy – Tapolca

A munkanapokon 6:28-kor Keszthelyről Vállus, Autóbusz-fordulóig közlekedő járat meghosszabbított útvonalon Tapolca, Autóbusz-állomásig jár.

A munkanapokon 6:54-kor Vállus, Autóbusz-fordulótól Keszthelyig közlekedő járat meghosszabbított útvonalon jár: Tapolca, Autóbusz-állomástól indul, 6:15-kor.

6355 Keszthely – Hévíz

A munkanapokon, kivéve a hetek utolsó tanítási napján 13:45-kor Keszthelyről Hévízre közlekedő járat 5 perccel korábban, 13:40-kor indul. Az autóbusz a továbbiakban minden munkanap közlekedik.

Az iskolai előadási napokon, kivéve a hetek utolsó iskolai előadási napján 14:05-kor Hévízről Keszthelyre közlekedő járat a tanszünetben közlekedő járat részeként közlekedik, így minden munkanap egységes menetrend szerint vehető igénybe.

6360 Hévíz – Keszthely – Balatongyörök 

A munkanapokon 6:45-kor Keszthelyről Gyenesdiás, Faludi utcáig közlekedő autóbusz tanítási napokon meghosszabbított útvonalon Szigliget, Iskoláig jár. A járat menetrendje tanszünetben munkanapokon változatlan.

A munkanapokon 14:20-kor Keszthelyről Gyenesdiás, Faludi utcáig közlekedő járat 20 perccel később, 14:40-kor indul.

A tanítási napokon 14:40-kor Keszthelyről Balatongyörök, Autóbusz-fordulóig közlekedő járat megszűnik. Az eljutás a 14:35-kor Balatongyörökig, 14:40-kor Gyenesdiás, Faludi utcáig és 15:00-kor Gyenesdiás, Takarékpénztárig közlekedő járatokkal biztosított.

A munkanapokon 7:00-kor Gyenesdiás, Faludi utca, autóbusz-fordulótól Keszthelyre közlekedő járat a továbbiakban csak tanszünetben munkanapokon jár.

A tanítási napokon 7:24-kor Gyenesdiás, Takarékpénztártól Keszthelyre közlekedő járat megszűnik. Az eljutás a Takarékpénztártól 7:29-kor induló járattal biztosított.

A munkanapokon 14:35-kor Gyenesdiás, Faludi utca, autóbusz-fordulótól Keszthelyre közlekedő járat 20 perccel később, 14:55-kor indul.

A tanítási napokon 15:10-kor Balatongyörök, Autóbusz-fordulótól Keszthelyig közlekedő járat megszűnik.

6361 Hévíz – Keszthely – Balatongyörök – Balatonederics – Tapolca

A 22:02-kor Hévízről Tapolcára közlekedő járat Keszthely, Vadaskert csárda megállóhelynél is megáll.

6364 Hévíz – Keszthely – Balatongyörök – Szigliget – Balatonfüred / Tapolca 

A munkanapokon és szabadnapokon 14:35-kor Keszthelyről Tapolcára közlekedő járat Balatongyörök, Autóbusz-fordulót is érinti.

Új járat indul tanítási napokon 15:50-kor Szigliget, Iskolától Nemesvita, Autóbusz-fordulóig.

6375 Keszthely – Hévíz – Alsópáhok – Zalaszabar / Balatonmagyaród 

A munkanapokon 7:40-kor Keszthelyről Zalaszabar, Boltig közlekedő járat 5 perccel később, 7:45-kor indul. Az autóbuszra átszállási lehetőség biztosított az Tapolca és Ajka felől Keszthelyre 7:40-kor érkező járatról.

Új járat indul szabadnapokon 10:09-kor Balatonmagyaród, Petőfi utca 37-től Keszthely, Autóbusz-állomásig.

6387 Keszthely – Hévíz – Karmacs – Zalaszentlászló – Zalaszentgrót

A tanítási napokon 6:15-kor Zalaszentgrótról Keszthelyre közlekedő járat 5 perccel korábban, 6:10-kor indul.

6395 Keszthely – Hévíz – Zalaszántó – Sümeg 

Új járat indul tanítási napokon 7:05-kor Keszthelyről Zalaszántó, Ádám utcáig.

A munkanapokon 11:30-kor Keszthelyről Sümegre közlekedő járat Vindornyalak, Autóbusz-fordulót is érinti.

A 10:35-kor Sümegről Keszthelyre közlekedő autóbusz munkanapokon és szabadnapokon 5 perccel korábban, 10:30-kor indul. A járat érinti Vindornyalak, Autóbusz-fordulót, munkaszüneti napokon a menetrendje változatlan.

A munkanapokon 13:35-kor Sümegről Keszthelyre közlekedő járat 5 perccel korábban, 13:30-kor indul és Vindornyalak, Autóbusz-fordulót is érinti.

6401 Nagykanizsa – Gelse – Orosztony / Pacsa

A tanítási napokon 15:50-kor Orosztony, Autóbusz-fordulótól Gelse, Templomig közlekedő járat Kerecseny, Iskola megállót nem érinti.

6405 Nagykanizsa – Galambok – Zalakaros – Balatonmagyaród

Új járat indul szabadnapokon 9:20-kor Nagykanizsa, Autóbusz-állomásról Balatonmagyaród, Petőfi utca 37-ig.

A munkanapokon 14:50-kor Nagykanizsáról Balatonmagyaród, Petőfi utca 37-ig közlekedő járat 5 perccel korábban, 14:45-kor indul.

A 22:15-kor Zalakarosról Nagykanizsára közlekedő járat 5 perccel korábban, 22:10-kor indul.

6425 Nagykanizsa – Surd – Gyékényes

A tanítási napokon 16:20-kor Nagykanizsáról Nemespátró, Fő utcáig közlekedő járat 5 perccel később, 16:25-kor indul és rövidített útvonalon csak Surd, Nemespátró elágazásig jár.

A szabadnapokon 9:37-kor Őrtilos, Fordulótól Nagykanizsáig közlekedő járat a 9:10-kor Gyékényes, Szabadság tértől Őrtilosig közlekedő járat részeként vehető igénybe.

6428 Nagykanizsa – Murakeresztúr

A munkanapokon 7:25-kor Nagykanizsáról Murakeresztúr, Kollátszeg megállóig közlekedő járat 5 perccel később, 7:30-kor indul.

6429 Nagykanizsa – Inke – Böhönye

A munkanapokon 12:10-kor Böhönye, Központi autóbusz-váróteremtől Nagykanizsára közlekedő járat Böhönye, Terebezdpuszta megállóhelynél is megáll.

6445 Nagykanizsa / Letenye – Borsfa – Bázakerettye – Lispeszentadorján

A munkanapokon 5:50-kor Maróc, Rákóczi utca 4-től Nagykanizsára közlekedő járat 4 perccel korábban, 5:46-kor indul.

6565 Lenti – Rédics – Bödeháza

A járatok Lenti, SZTK megállóhelynél is megállnak.

A munkanapokon 6:41-kor Bödeháza, István laktól Lentibe közlekedő járat a továbbiakban Rédics, Iskola megállóhelyet csak egyszer, 7:28-kor érinti.

6576 Lenti – Rédics – Csesztreg – Ramocsa – Magyarföld

A járatok Lenti, SZTK megállóhelynél is megállnak.

6577 Lenti – Csesztreg – Zalabaksa – Szilvágy

A járatok Lenti, SZTK megállóhelynél is megállnak.

A tanszünetben munkanapokon 6:18-kor Csesztreg, Ipari parktól Szilvágy, Templomig közlekedő járat a tanítási napokon 6:18-kor közlekedő járattal megegyezően érinti a megállókat, így munkanapokon egységes menetrend szerint vehető igénybe. A járat csak leszálló utasok részére érinti Kálócfa és Kozmadobja településeket.

6585 Lenti – Zalabaksa – Szilvágy – Zalalövő

A munkanapokon 14:31-kor Zalalövő (Irsapuszta), Kultúrháztól Zalalövő, Vasútállomás bejárati útig közlekedő járat 10 perccel korábban, 14:21-kor indul.

7721 Tapolca – Keszthely – Hévíz

A járatok Gyenesdiás, Sportpálya megállóhelynél egységesen megállnak.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában