Vesztegetés

2025.02.05. 09:25

Előbb nyilvánosan bántalmazta, majd egymilliót ígért hallgatásáért cserébe

A Nagykanizsai Rendőrkapitányságon garázdaság vétsége miatt folyt eljárás, melynek gyanúsítottja Nagykanizsán, az Erzsébet téren egy nőt bántalmazott, kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsított. Vádat emeltek ellene.

Egymilliót ígért a hallgatásáért
Egymilliót ígért a hallgatásáért
Forrás: Illusztráció / Pixabay

2022. szeptember 24-én a gyanúsított édesanyja és 30 éves letenyei férfi ismerőse felkeresték a bántalmazott nőt, és a vádlott férfi 1 millió forintot ígért neki, amennyiben visszavonja az elkövetéssel összefüggésben tett terhelő vallomását és kihagyja vallomásából a gyanúsítottat. A nő a vádlott ajánlatát elutasította, vallomását nem változtatta meg, azonban a nyomozóhatóság előtt beszámolt a vádlott által tett felhívásról. A visszaesőnek számító férfivel szemben a Nagykanizsai Járási Ügyészség hamis tanúzásra felhívás bűntette miatt emelt vádat, melyben börtönbüntetés kiszabását indítványozta, közölte szerdai tájékoztatójában dr. Németh Eszter, a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes sajtószóvivője.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában