Időjárás

2025.01.20. 20:31

Jobb felkészülni! Veszélyessé válhatnak az utak Zalában is

Figyelmeztetést adott ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. keddre.

Az előrejelzés szerint az egész országban - így Zalában is -  ónos eső eshet a hét második napján. A csapadék mennyisége nem lesz jelentős, ám ez a kevés is  veszélyessé teheti az utakat. 

ónos eső
Ónos eső eshet kedden országszerte Forrás: Illusztráció/Shutterstock Fotó: IhorM

A HungaroMet tájékoztatása szerint kedden a délelőtti óráktól kezdődően dél felől egyre többfelé kell számítani ónos esőre. Az ország nagyobb részén kis mennyiség (0,1-1 mm) valószínű, de elsősorban a középső sávban – a Duna-Tisza közén és a Dunántúl délkeleti részein – jelentősebb (1-5 mm) ónos csapadék is előfordulhat. Az ónos eső mellett fagyott eső is lehet. Zala vármegyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában