Tavaszi szünet

2025.04.25. 08:40

244 hímes csoda várja a felfedezőket

Páratlan kiállítást ajánlunk a tavaszi szünetre. Vonyarcvashegyen életre kelnek a színes hagyományok: 244 hímes tojás egy helyen!

244 hímes csoda várja a felfedezőket

Patkolt tojások is helyet kaptak a tárlatban

Fotó: Mészáros Annarózsa

Ha idén a tavaszi szünetben nemcsak pihenni, hanem élményekkel is gazdagodni szeretne a család, akkor ne hagyja ki a Hímes tojás kiállítást Vonyarcvashegyen! A Tojásdíszítők Egyesületének lenyűgöző gyűjteménye nagyszerda óta látogatható a Művelődési Ház és Könyvtár falai között.

hímes tojás
A tojás szimbolikája messze túlmutat a húsvéton
Fotó: Mészáros Annarózsa

244 hímes tojás látható

A tárlaton 8 ország 34 alkotójának munkái kaptak helyet, bemutatva a tojásdíszítés 8 különböző technikáját – összesen 244 művészien megmunkált tojás formájában. Karcolt, maratott, faragott vagy épp selyemszalaggal ékesített remekművek sorakoznak a vitrinekben, igazi kulturális és kézműves csemegét kínálva kicsiknek és nagyoknak.

A megnyitón Osvald Bálint igazgató ismertette a kiállítás hátterét, mélyreható előadásában a húsvéti hagyományok, a tojás szimbolikája és a díszítési technikák történetébe is betekintést nyújtott, amelyről korábban beszámoltunk. A kiállítás anyagát Berkovics Emőke népi iparművész, a Tojásdíszítők Egyesületének elnöke bocsátotta rendelkezésre, így a látogatók valóban válogatott, nemzetközi kincsekben gyönyörködhetnek.

A tárlat 2025. május 14-ig látogatható a művelődési ház nyitvatartási idejében.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában