Jó reggelt, Zala vármegye!

2025.04.02. 07:20

Erdei gombák: a bevizsgálás életet ment

Az erdei gombákat nem muszáj szeretni, csodálni viszont lehet, mert évezredek óta velünk vannak. Különleges biológiai csoport képviselői, mert se nem növények, se nem állatok.

Erdei gombák: a bevizsgálás életet ment

A tintahalgomba színe miatt is egy jelenség

Forrás: Wikipedia

Az erdei gombák mindemellett nagy változatosságot mutatnak. A talajt átszövő micéliumból növesztik föld feletti termőtestüket, amelyek nem csak kalapból és tönkből állnak, mint a vargánya. E tekintetben nem szorul magyarázatra többek között a pöfeteg, a tintahalgomba vagy a fodros káposztagomba. 

A tintahalgomba színe miatt is egy jelenség
A tintahalgomba színe miatt is egy jelenség
Forrás: Wikipedia

A színükben is változatos gombák fonalaik révén hálózatot alkotnak az erdő fáival. Vannak köztük egymást segítők, és rossz szándékúak. Jaj annak a fának, amelyen megtelepszik a gyűrűs tuskógomba. Az emberek sem kivételek, a gyilkos galóca egyenesen halálos. Sok az ehető faj, de bevizsgáltatásukról sose feledkezzünk meg.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában