Foci

2009.05.07. 02:29

Vereség Kecskeméten

Kecskemét - A labdarúgó NB I-ben hét közben a tavasz elején elhalasztott 17. fordulót pótolta a mezőny. A ZTE FC az újonc Kecskemét vendége volt, a találkozót 2-0-ra a hazaiak nyerték.

Bóbics László

A találkozó előtt dr. Bozóky Imre, az MLSZ korábbi elnöke így vélekedett: Két jól felkészített együttes néz majd farkasszemet egymással. Nehéz lenne megtippelni, hogy mi lesz a végeredmény, mert a hazaiak támadószellemű, agresszív futballja általában sok gólt hoz, ugyanakkor nem tudni, hogy a fegyelmezett és masszív védekezés mennyire zavarhatja majd meg a lilákat.

A találkozó első helyzete Litsingi előtt adódott, aki közelről fejelt, de Pogacsics a léc alól bravúrral kiütötte a labdát. A 12. percben Horváth I. A. harminc méterről szabadrúgásból célozta meg a kaput, Mitrovic másodikra védett. Három perccel később viszont már ünnepelhettek a hazaiak. Bagi a jobb oldalról dobhatta középre a labdát, ártalmatlannak tűnő helyzet volt, a védők elaludtak, Pogacsics is bizonytalankodott, Litsingi pedig mintegy három méterről, az egerszegi hálóőr keze közül kipörgetve a labdát a léc alá emelt, 1-0. A folytatásban Hajdú beívelésénél Waltner és Balázs is csak centiméterekkel maradt le a labdáról. Később Balázs lövését hárította a jobb alsó saroknál a hazai kapus. A 33. percben látványos támadás futott a pályán. Hajdú Waltnerrel kényszerítőzött, majd középre adott, de Balázs Zsolt nagy helyzetben nem találta el a labdát. Öt perccel később újabb nagy Zete helyzet maradt ki. Sluka jobb oldali beadását Waltner fejelte kapura, a kapus kiütötte a játékszert, a csatár öt méterről az ötös bal oldali sarkáról ismételt, ám jobbal az oldalhálót találta el. A folytatásban két alkalommal is 11-est reklamáltak a hazaiak, de Kassai a közelben állt és továbbot intett. A félidő utolsó előtti percében aztán megbosszulta magát a sok kihagyott zalai helyzet: Bagi a jobb oldalról adott középre, Litsingi az ötösön üresen maradt, és a jobb sarokba fejelt. 2-0.

Zoran Kuntic, a Ferencváros BL-ben szerepelt egykori csatárának véleménye a szünetben: Szeretek Kecskemétre járni meccsre, mert itt mindig van gól. A Zete is támadó focit játszik, nekik is voltak nagy helyzeteik, ám ők kihagyták őket, a hazaiak pedig kettőt értékesítettek. Élvezetes a mérkőzés.

Fordulás után a Zete játszott fölényben. Kocsárdi jobb oldali beadását Miljatovic fejelte öt méterről fölé, majd egy kapu előtti kavarodás után a kipattanó labdát Sluka lőtte 17 méterre fölé. A másik oldalon a jól játszó Litsingi villant, de lövését másodikra fogta Pogacsics. A 75. percben Yannick elvitte a labdát Miljatovic mellett, a bal összekötő helyéről ballal lőtt, Pogacsics bravúrral a felső léc segítségével szögletre ütötte a labdát. A Zete továbbra is többet birtokolta a labdát, de igazi nagy helyzetet nem tudott kialakítani. A másik oldalon Litsingi óriási lövését a bal felső sarok elől Pogacsics látványos vetődéssel kaparintotta meg.

Tomislav Sivic: Egy jó csapat ellen remek teljesítménnyel győztünk. Ismét bizonyítottuk, hogy Kecskeméten lehet jó focit csinálni.

Csank János: Az ilyen mérkőzéseket máskor meg szoktuk nyerni. Voltak helyzeteink, amiket kihagytunk és két elkerülhető gólt kaptunk. Nem volt divat nálunk bedobás után újrakezdéshez felállni...

A 17. forduló további eredményei: Haladás-FC Fehérvár 2-1, Honvéd-MTK Budapest 0-3, Újpest-Vasas 3-1, DVSC-Győr 2-2, Kaposvár-Diósgyőr 1-0, Siófok-Nyíregyháza 3-1, REAC-Paks 1-2.

JEGYZŐKÖNYVKecskemét-ZTE FC 2-0 (2-0)Kecskemét, 3000 néző. Jv.: Kassai 8 (Erős, Vámos).

Kecskemét: Mitrovic 6 - Schindler 6, Némedi 6, Koncz 5, Farkas I. 6 - Bagi 7 (Montvai -, 67.), Savic 6, Cukic 6 - Csordás 6, Litsingi 8 (Balogh -, 90.) Yannick 6 (Gyagya -, 84.). Vezetőedző: Tomislav Sivic.

ZTE: Pogacsics 5 - Kocsárdi 5, Miljatovic 5, Botis 6, Szamosi 6 - Sluka 5, Kovács G. 5 (Horváth II. A. -, 65.), Horváth I. A. 5 (Petneházi a 73.), Hajdú 6 - Balázs Zs. 5, Waltner 5 (Pavicevic -, 65.). Vezetőedző: Csank János.

Gólszerzők: Litsingi a 15. és a 44. percben.

Sárga lap: Kocsárdi az 54., Waltner a 62., Némedi a 63., Farkas a 72., Schindler a 85. percben.

1. DVSC26184462-25582. Újpest FC26168254-28563. Haladás25134836-24434. ZTE FC26127742-38435. MTK26125936-34416. Kecskemét26116945-40397. Fehérvár FC261151034-30388. Győri ETO25108746-29389. Vasas261031336-453310. Kaposvár26961142-393311. Diósgyőr26961127-383312. Honvéd26781128-392913. Paksi FC26781133-452914. Nyíregyháza266101028-352815. BFC Siófok26621822-472016. REAC26341929-6413