Foci

2014.04.21. 16:40

Megyei I: két piros lapot is kapott a Teskánd

A megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában a 23. fordulót rendezték. Nyert és így már biztosan dobogós a Hévíz együttese.

Bozó Péter

Szepetnek–Hévíz
0–1
(0–0)

Szepetnek, 100 néző. Jv.: Németh I.
Szepetnek: Hovánszky – Balázs, Cserfő, Szabó B., Farkas, Fuisz, Bedő, Grabant, Kalinics, László, Kollár. Edző: Iványi Lajos.
Hévíz: Szabó – Vasas, Kónya K., Fisli, Rácz, Horváth M., Hetesi, Horváth G. (Torsa), Páli (Kónya D.), Sipos, Keszthelyi. Edző: Lázár Szilveszter.

Az első félidőben komoly mezőnyjáték mellett a kapuk nem forogtak veszélyben, a második játékrész elején egy pontrúgást követően Kónya Kornél fejelt a hálóba. A mérkőzés további részében az első 45 perchez hasonlóan, helyenként színvonalas játék folyt, a jól záró vendégvédőkkel szemben a hazaiak nem tudtak veszélyt jelenteni a hévízi kapura. Összességében a bajnoki cím abszolút várományosa megérdemelt egygólos győzelmet aratott.

Gólszerző: Kónya K. Jók: Balázs, Cserfő, Bedő, ill. Kónya K., Páli, Rácz.
U21: Szepetnek–Hévíz 3–2.

Tóth-Hús Zalagrár Pókaszepetk–Galambok
2–0
(1–0)

Pókaszepetk, 150 néző. Jv.: Földszin A.
Pókaszepetk: Gál – Tibola (Füzi), Száraz, Huszár, Pintyőke, Büki, Csik, Huber (Bognár), Farkas, Kónya (Hemela), Csécs Z. Edző: Lepár Attila.
Galambok: Ág – Németh, Blaskovics (Simon), Majtán T., Lenner, Bagó (Szekeres), Turi, Flander, Tanai (Tolnai), Boronyák, Majtán G. Edző: Elek István.

Megérdemelt hazai siker született az alsóházi rangadón.

Gólszerzők: Csécs Z., Büki. Jók: Gál (a mezőny legjobbja), Pintyőke, ill. Flander, Blaskovics, Majtán T.
U21: Pókaszepetk–Galambok 4–1.

Pintyőke Gábor (balra) küzd a labdáért a Pókaszepetk Galambok alsóházi rangadón, amelyen végül 2 0-ra nyertek a hazaiak (Fotó: Katona Tibor)

Olajmunkás SE Gellénháza–Műszer Automatika Tótszentmárton
3–0
(2–0)

Gellénháza, 50 néző. Jv.: Vincze G.Gellénháza: Dóra – Horváth B., Pilisi, Szabó A., Papp (Viola), Bognár, Nikitscher, Szabó B. (Lukács), Nagy Z. (Friss), Simon, Horváth L. Játékos-edző: Bencze Péter.
Tótszentmárton: Szekeres – Horváth (Kuzma), Rákhely, Molnár, Kovács, Markek D., Gyuranecz (Jankó), Markek P., Markotán, Hans, Kapuvári. Edző: Keszei Ferenc.

Az első perctől kezdve nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára, és bár jól küzdött a Napred, ezen a napon az olajosok magasabb fordulatszámon játszották a labdarúgást. Ritkán látható, a 11-es pontról elvégzett, reklamálásért megítélt közvetett szabadrúgásból szerzett vezetést a hazai csapat a 19. percben, amit egy akciógól követett. Amikor fordulás után Markek Dávid begyűjtötte a második sárgáját is, már nyomasztóvá vált a hazai fölény és akár nagyobb arányban is nyerhetett volna a Gellénháza. A sok hazai lehetőség közül a második játékrészben mindössze egyet tudott Simon Péter gólra váltani, így „csak” 3-0 lett a vége.

Gólszerzők: Szabó B., Horváth L., Simon. Jók: Horváth B., Pilisi, Szabó A., Bognár, Nikitscher, ill. Szekeres, Rákhely, Hans. Kiállítva: Markek D. (57., Tótszentmárton).
U21: Gellénháza–Tótszentmárton 2–1.

Letenye–Nagykanizsa
1–4
(0–2)

Letenye, 250 néző. Jv.: Kubicsek M.
Letenye: Lajkó – Sánta (Adorján F.), Rodek, Kőrösi M., Budai, Bodó, Horváth Á., Kósa (Őri), Horváth M., Soós I. (Kőrösi A.), Leon. Edző: Hermán István.
Nagykanizsa: Gyulai – Schuller F., Hollender, Völgyi D., Tislér (Nagy M.), Rittinger (Anger), Grudics, Turóczi (Kotnyek), Szép, Szalai, Szabó I. (Mulasics). Edző: Gyulai Csaba.

A hitehagyottan játszó Letenye ellen a 19. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, amit a hazaiak pár perc múlva egy vitatott büntetőből egalizáltak. Fél óra után ismét Szalai Dániel volt eredményes. A második félidőben a vendégek kontráikból bebiztosították a győzelmet. „Sok sikert Kanizsa, jövőre az NB3-ért” – ezt kívánják Letenyéről.

Gólszerzők: Horváth M. (11-esből), ill. Szalai (2), Szabó I., Mulasics. Jók: Lajkó, Leon, Horváth Á., ill. Szalai, Szabó I., Grudics, Szép. U21: Letenye–Nagykanizsa 1–3.

Lets Do It Technoroll Teskánd–Lenti
0–3
(0–1)

Teskánd, 150 néző. Jv.: Lapath D.
Teskánd: Tóth P. Z. – Palkó G. (Sopronyi), Kristóf (Németh G.), Németh P., Zsuppán (Szekeres), Dóczi, Toplak, Egeresi (Németh N.), Major, Szabó, Németh B. (Erdélyi). Edző: Mándli Péter.
Lenti: Balogh B. (Papp) – Fehér, Balla, Czigány, Kancsal, Kondákor, Kiss (Balogh R.), Takács, Pesti (Sárkány), Nedelkó (Szalai), Sebők (Orbán). Játékos-edző: Sebők József.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a vendégcsapatnak valamivel több helyzete volt. Az első 45 perc végén egy véleményes szabadrúgásból szerzett előnyt a Lenti. A második játékrészben a hazaiak emberhátránya nem látszódott meg a játék képén, sőt, amikor a második kiállítás is bekövetkezett, a hazai csapat küzdeni tudásból jelesre vizsgázott.

Gólszerzők: Kiss, Takács, Sárkány. Jók: Major (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Kancsal, Kiss, Kondákor. Kiállítva: Dóczi (43., Teskánd), Szabó (58., Teskánd).
U21: Teskánd–Lenti 2–1.

Semjénháza–Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák
4–1
(1–0)

Semjénháza, 150 néző. Jv.: Kiss N.
Semjénháza: Benkő – Szakmeiszter (Kiss M.), Nagy R., Sáfrán, Orbán, Németh G., Kozári (Verebélyi), Csóka, Németh I., Kuzma, Kiss Á. (Papp). Edző: Kiss István.
Kiskanizsa: Munkácsi – Csordás, Kálovics Á. (Somogyi), Piecs, Dolmányos, Horváth, Zborai (Ganzer), Kovács, Kálcsics, Molnár, Földesi. Edző: Sneff Ferenc.

Ilyen arányban is megérdemelt a siker a lelkesen küzdő vendégek ellen. A semjénházaiak sima győzelemmel örvendeztették meg a hazai nézőket.

Gólszerzők: Csóka, Szakmeiszter (2), Nagy R., ill. Piecs. Jók: Szakmeiszter, Sáfrán, Orbán, Csóka, ill. Munkácsi, Piecs, Csordás.
U21: Semjénháza–Kiskanizsa 9–1.

Tovább menetel a Zalaszentgrót

Szerszámsziget-Zalalövő–Zalaszentgrót
0–1
(0–0)

Zalalövő, 150 néző. Jv.: Lakics P.
Zalalövő: Szommer – Szőke, Csáki, Szíjártó, Altinger, Horváth B., Kaszás, Nagy D., Darabos (Szabó G.), Pintér, Kiss B. Edző: Ostrom János.
Zalaszentgrót: Tóth Zs. – Tóth R., Komoróczi K., Éder, Balogh Z., Láncz (Balogh Á.), Gájer F., Gájer P., Virágh (Komoróczi B.), Ferenczi (Németh A.), Tóth D. Edző: Rózsa László.

Gólszerző: Tóth D.Jók: Csáki, Horváth B., Nagy D., Kaszás, ill. az egész csapat.
Kiállítva: Gájer F. (81., Zalaszentgrót).U21: Zalalövő–Zalaszentgrót 4–1.

Nagyon küzdelmes, kemény játékot hozott a mérkőzés. Az első félidőben a jól játszó ZTK több helyzetet dolgozott ki, de ezek kimaradtak. A második játékrész elején Tóth Dániel szemfüles gólja fordulatot hozott a meccsen. A vendégek sorozatos szabálytalanságokkal rombolták a hazaiak próbálkozásait, akik nem tudtak helyzetet kialakítani.

A tavalyi gólkirály, Tóth Dániel (jobbra) ismét győzelemre vezette a Zalaszentgrót együttesét (Fotó: Katona Tibor)