2013.06.19. 12:19

Eső és gólzápor Andráshidán (frissítve!)

A szombati mérkőzéseken két hétgólos győzelem is született, hiszen az Andráshida 8-1-re ütötte ki a Teskándot, míg a Gellénháza 7-0-lal gázolt át a Semjénházán. Simán győzött a Csesztreg, a Lentinek pedig meg kellett izzadnia a három pontért a Pókaszepetk ellen. Vasárnap Kiskanizsán hozta a kötelezőt a Zalaszentgrót, a Zalalövő pedig egygólos győzelmet aratott a Szepetnek felett. A forduló egyetlen vendégsikerét a Tungsram könyvelhette el, akik meglepetésre a masszív Tótszentmártont verték el 3-2-re Dél-Zalában. Eredmények. A tudósítás folyamatosan frissül!

Urbanics Pál

Tarr Sprint Andráshida SC - Let's do it Technoroll TE 8-1 (3-1)

Andráshida, 200 néző. Jv.: Varga Péter

Andráshida: Osbáth - Török (Bandics), Tóth D. (Méhes), Rohonczi, Szíjártó (Kovács), Varga (Sifter), Horváth, Tóth L. (Huber), Sági G., Sziráki, Sági A. Vezetőedző: Dobos Sándor

Teskánd: Fábián - Zelko (Mileji), Szabó A., Szita, Lepár (Németh), Kellermann (Kristóf), Mátyás, Palkó (Simon), Szabó B., Gerencsér (Farkas), Horváth. Vezetőedző: Jandovics Jenő

Gólszerzők: Tóth L. (2), Sági A., Tóth D. (2), Kovács, Huber, Méhes, ill. Gerencsér

Kiállítva: Szabó B.

Jók: Tóth L., Tóth D., Sági G., illetve Fábián, Szita, Horváth

Ifjúsági: Andráshida - Teskánd 3-5

Az Andráshida és a Teskánd összecsapása a két csapat helyezésétől és játékosállományától függetlenül mindig rangadó, így ezúttal is komoly mérkőzésre lehetett számítani. Ráadásul a hazaiak szerdán a Sport TV nyilvánossága előtt játszanak a Bóly csapatával kupamérkőzést, így ez a találkozó a felkészülés is lehetett a következő hét nagy próbáira.

A meccs elején mindkét csapat kissé meglepődött a hirtelen lezuhanó eső hatására, ezért várnunk kellett az igazán nagy helyzetekre. Ugyanakkor el kell mondani, hogy ebben az időszakban a Teskánd helyenként látványosan és összeszedetten focizott, és kontráikkal többször veszélyes helyzetet teremtettek. A  20. perc tájékán a negy kedvvel játszó Tóth László csinált meg egy szép cselt a 16-os vonalánál középen, lövését azonban könnyűszerrel hárította Fábián. A 28. percben a hidaiak térfelének közepéről jobbról adhatott középre szabadrúgást Lepár, ám labdájába beleértek a hazaiak, sőt, Tóth lecsapott rá, a félpályától óriási szlalomba kezdett, négy védőn jutott át, majd 14 méterről nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot: 1-0. A hidaiak öröme azonban nem tartott sokáig, hiszen a 31. percben már vendéggólt kellett feljegyezni az eredményjelzőn. Egy bal oldali szabadrúgás csúsztatott mesterien a bal alsó sarokbó Gerencsér Attila: 1-1. A hazaiak nem hagyták ennyiben, és a 33. percben újra vezetést szereztek, ismét Tóth László volt eredményes, a jobb oldalon a 16-os vonalánál került elé a labda, szépen befelé cselezett, majd a kilépő Fábián fölött elegánsan a kapuba emelt: 2-1. Az Andráshida egyre inkább kezdte elkapni a ritmust, jelezte ezt a következő percben Szíjártó óriási ziccere, amikor a kapu torkából fejelt fölé. Ugyanígy gól fejelhetett volna egy bal oldali szögletet követően a csapatkapitány Török is, azonban fejesét nagy bravúrral védte Fábián. Maradt azonban még gól a hazaiak tarsolyában, hiszen a 44. percben Tóth Dániel csapott le egy félpályás indításra, amit nagyon elnéztek a teskándiak, és a kifutó kapus fölött a kapuba emelte a labdát: 3-1.

Fordulás után Sági András találatával folytatódott a gólfieszta, a 46. percben már 4-1 volt az állás. Az 55. percben, egy teskándi szögletet követően Török Tamás maradt lenn a földön, nem is folytatta tovább a talákozót. Remélhetőleg a Bóly ellen már visszatér a pályára. Az 59. percben négygólosra nőtt a hazaiak előnye, Tóth Dániel duplázta meg találatai számát, amikor Sági András visszagurítását követően a megvert teskándi védők csak azt konstatálhatták, hogy a játékos a bal alsóba lövi a labdát: 5-1. És még nem volt vége! A 67. percben Kovács Levente használta ki Szabó András ügyetlenkedését, a teskándiak játékosa a saját kapuja előtt veszítette el a labdát, Kovács egyedül törhetett kapura, és Fábián tehetetlenül nézte, ahogy a kapujába emel: 6-1. Kiütés! A 80. percben Egy bal oldalról érkező beadás után Szabó András a 16-oson belül becsúszva ért a labdába, ami irányt változtatott rajta, Fábián pedig megfogta a játékszert. A játékvezető ezt hazaadásnak látta, így közvetett szabadrúgást ítélt. A dolog természetesen nem tetszett a vendégeknek, akik hevesen reklamáltak, közülük Fábián sárgát, Szabó Benjamin pedig pirosat kapott. Érdekesség, hogy a pályáról lejövő játékos szerint ő nem mondott semmit... A közvetett szabadrúgás a kilépő Fábián lábán irányt változtatott, és felpattant, majd a kapu közepénben ért földet: 7-1. Huber Ádám lőtte rá, így a gól is az övé. A 90. percben egy tért ölelő indítást vett át Méhes Tibor, eltolta a kapus mellett, majd egy védő szorításában laposan a kapu közepébe lőtt, beállítva ezzel a 8-1-es végeredményt. Gólfiesztával hangolt tehát a közelgő kupamérkőzésre a Hida, egyben újra bizonyította, hogy a bajnokság címvédője továbbra is a bajnoki cím legnagyobb várományosa.

Femat Csesztreg SE - Miklósfa SE 3-0 (1-0)

Csesztreg, 100 néző. Jv.: Molnár A.

Csesztreg: Balogh - Kasza, dr. Fentős, Molnár, Horváth (Hermán), Nemsics, Nagy, Szabó Zs. (Csóbor), Kiss (Bagó), Szabó P., Pethő. Edző: Fentős Pál

Miklósfa: Hovánszky - Horváth (Zrinszki), Majtán T., Pozsgai, Hajnal, Antalics (Gerencsér), Papp, Orbán, Majtán G. (Tóth), László L., Verebélyi, László R. Edző: Harcz Lajos

A hazaiak hozták a kötelező győzelmet.

Gólszerzők: Nagy, Pethő (2)

Jók: dr. Fentős, Nagy, Szabó P., Pethő, illetve Majtán T., Pozsgai

Ifjúsági: Csesztreg - Miklósfa 5-0.

Gellénháza, 70 néző. Jv.: Matyi

Gellénháza: Dóra - Bakos, dr. Matus, Farkas, Miklós, Szegleti (Babati), Nyári, Dávid (Domján), Friss, Simon (Vörös), Koczor. Edző: Kovács Imre

Semjénháza: Benkő - Nagy, Csóka (Stropka), Mulasics, Hollender, Szollár, Kuzma, Szabó, Mód, Kovács (Beke), Kocsis (Tóth). Játékos-edző: Csóka Zsolt

Nagyon biztos a Gellénháza győzelme a gyenge napot kifogó Semjénházával szemben. Ezzel a sikerrel tavasszal először örülhetett 3 pontnak a Gellénháza.

Gólszerzők: Koczor (3), Simon, Friss (2), Bakos

Jók: Simon, Koczor, Friss, Bakos, Nyári, illetve senki

Ifjúsági: Gellénháza - Semjénháza 4-0

Lenti TE-Tóth-Hús Zalagrár Pókaszepetk SE 3-2 (2-1)

Lenti, 150 néző. Jv.: Halász.

Lenti: Sárkány - Nagy, Balla, Czigány, Lőrincz, Szekeres, Kondákor (Kiss), Völgyi, Pozsgai (Orbán), Takács (Szalai), Sebők. Edző: Hermán István

Pókaszepetk: Juhász - Tibola, Pintyőke, Száraz, Csik (Seres), László (Füzi), Bertók, Büki, Hemela (Pőcz), Csécs, Mondai (Huszár). Edző: Németh Ferenc

A vendégek kétszer is felállta a mérkőzésen, ám Sebők József két szépségdíjas találatával hozta a győzelmet a Lenti.

Gólszerzők: Sebők (2), Völgyi, illetve Csécs (2)

Jók: Sebők, Nagy, illetve az egész csapat.

Ifjúsági: Lenti - Pókaszepetk 2-1

Kiskanizsai Sáskák SE - Zalaszentgróti VFC 1-4 (1-3)

Kiskanizsa, 150 néző. Jv.: Kiss

Kiskanizsa: Munkácsi - Ganzer, Csordás (Szántó), Gyulai, Kálovics, Horváth (Farkas), Kálcsics, Németh G., Rajnai (Cserfő), Szelei (Németh R.), Lakics. Edző: Ifjovics Ferenc

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Balogh Á., Ferenczi, Vasas, Balogh Z. (Horváth B.), Virágh, Kovács, Varsányi, Tóth D. (László), Komoróczi, Gájer. Edző: Rózsa László

Hiába szerzett vezetést a Kiskanizsa, a mérkőzés hátralévő részében kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli különbség.

Gólszerzők: Szelei, illetve Varsányi, Komoróczi, Tóth D., Németh R. (öngól)

Jók: Németh G., Ganzer, illetve Gájer, Varsányi, Virágh

Ifjúsági: Kiskanizsa - Zalaszentgrót 3-2

Műszer Automatika FC Napred - Z. Becsali-Tungsram SE 2-3 (1-1)

Tótszentmárton, 150 néző. Jv.: Vörös

Tótszentmárton: Lajkó - Sütő, Grudics, Kovács I., Tislér, Horváth, Kósa, Markek P. (Plánder), Markek D. (Kotnyek), Kovács Gy., Kőrösi M. (Kőrösi D.). Edző: Visnovics László

Z. Tungsram: Balogh B. - Horváth B., Bogdán, Salamon, Erdélyi, Németh, Gulyás, Horváth Z. (Balogh G.), Farkas, Lukács (Molnár), Orbán (Sárközi). Edző: Lepár Attila

A jobban akaró csapat nyerte a mérkőzést. Ez a győzelem mindenképpen a forduló meglepetésének számít.

Gólszerzők: Horváth, Kovács Gy., illetve Salamon, Horváth Z., Orbán

Jók: senki, illetve  Balogh B., Horváth Z., Orbán

Ifjúsági: Tótszentmárton - Z. Tungsram 4-1

Szerszámsziget-Zalalövő TK Legea - Szepetnek SE 1-0 (1-0)

Zalalövő, 200 néző. Jv.: László.

Zalalövő: Horváth G. - Horváth P., Pásztor, Kósik, Csáki  Hozbor, Gál Pintér (Wolf), Flander  Erdei (Galambos), Kaszás (Bacsó). Edző: Ostrom János.

Szepetnek: Csáki - Kovács R., Farkas, Balázs, Kalinics  Merczigány, Nagy :m (Luki A.), Sáfrány, Szalai  Szabó B., Tóth M. Edző: Iványi Lajos.

Egyenló erők küzdelme, megérdemelt hazai siker.

Gólszerzők: Kósik. J.: Kósik, Hozbor, Gál. ill. Merczigány, Kalinics, Farkas.