2013.06.19. 07:56

Andráshida: egy lépésre a bajnoki cím! (frissítve!)

A 29. forduló szombati mérkőzései fölényes hazai győzelmeket hozott, hiszen a Zalaszentgrót, a Csesztreg és az Egervár is behúzta a három pontot. Vasárnap folytatta remek tavaszi menetelését a Miklósfa, most Tótszentmártonban nyertek. A forduló csúcsrangadóján győzött az Andráshida a Zalakaros ellen, így egy fordulóval a vége előtt átvették a vezetést a bajnoki tabellán! Az összefoglaló folyamatosan bővül galériákkal, interjúkkal és videókkal!

Urbanics Pál

KSE Csesztreg - Haladás SE Pacsa 4-2 (2-2)

Csesztreg,  50 néző. Jv.: Kondákor

Csesztreg: Pajor (Pethő J.) - Kasza, Elek, Hermán, Bodó, Kovács (Csóbor), Pászti, Nemsics, Kiss, Bagó (Szabó D.)(Horváth), Pethő. Edző: Fentős Pál

Pacsa: Szommer - Henczi, Oláh, Magyar L., Kovács, Flander, Blaskovics, Mészáros, Magyar Á., Kelemen, Bokor. Edző: Tóth Attila

Az első negyedóra végén előnyhöz jutottak a hazaiak, azonban a 36. percben meglepetésre már a Pacsa vezetett. Hogy mégsem hátránnyal vonulhattak pihenőre a csesztregiek, az Kiss Balázs 2. góljának volt köszönhető. A második félidőben a jobban koncentráló hazai csapat megszerezte a győzelmet, amit annak ellenére is meg tudott tartani, hogy Bodó Krisztiánt a 65. percben kiállították. A mérkőzést összességében megérdemelten hozta a Csesztreg.

Gólszerzők: Bagó, Kiss (2, egy 11-esből), Nemsics, illetve Blaskovics, Kelemen.

Jók:  Kasza, Pászti, Nemsics, illetve Szommer, Oláh.

Kiállítva: Bodó.

Ifjúsági: Csesztreg - Pacsa 6-2

Zalaszentgróti VFC - Tóth-Hús Pókaszepetk SE 5-2 (3-0)

Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Pujcsek.

Zalaszentgrót: Horváth Á. - Fodor, Balogh Á. (László) , Láncz, Horváth B., Vasas, Komoróczi (Balogh T.), Tóth D., Virág, Ferenczi (Takács R.), Varsányi. Edző: Fejérvári Ferenc

Pókaszepetk: Juhász - Tibola, Pintyőke, Kerkai, Büki (Hemela), Deák, Csécs, Száraz (Szekeres), László, Bertók, Mondai. Edző: Németh Ferenc

Az utóbbi fordulók kicsit megtépázták a hazai csapat nimbuszát, ám a Pókaszepetk ellen feltétlenül esélyesként léptek pályára szombaton. Esélyüket növelte, hogy visszatért a csapatba a rendkívül rutinos Varsányi Sándor, akinek kreatív játéka a középpályát hivatott erősíteni. Így is volt fontos hiányzója a Zalaszentgrótnak, hiszen az eltiltott Propszt István nélkül rohamoztak a Pókaszepetk ellen. Az első félidő végén góllá érett a hazaiak addigi mezőnyfölénye: sok kihagyott helyzet után Komoróczi szépen tört be a 16-oson belül, majd megalkuvást nem tűrve kilőtte a jobb alsó sarkot. Ezután gólt szerzett ugyan a vendégcsapat, azonban a játékvezető les címén érvénytelenítette, majd az ellentámadásnál Virág fejelt be egy bal oldalról érkező beadást a kapu jobb oldalába. Még így sem volt vége a félidőnek, hiszen Tóth Dániel a lefújás előtt megiramodott, szépen tört be balról a 16-oson belülre, Juhász azonban elgázolta. A játékvezető kiállította a kapust, a jogos büntetőt pedig Láncz lőtte a kapu bal oldalába. A második félidőben továbbra is a hazaiak uralták a játékot, azonban az első gólt mégis a vendégek szerezték, egy kipattanót kotort a hálóba Száraz. Természetesen nem késett a válasz, ezúttal egy jobb oldali szöglet után Fodor volt eredményes, így ismét 3 gól volt a két csapat közti különbség (4-1). Hátravolt még nagyjából 25 perc a mérkőzésből, ebbe belefért még két hatalmas gól, igazságos elosztásban: előbb Bertók rúgott egy szabadrúgást majdnem félpályáról a kapuba (Horváth kapust megtréfálta a szembetűző nap), majd Balogh 25-ről lőtt óriási gólt a kapu közepébe. Így alakult ki az 5-2-es végeredmény, ami jól tükrözte a haza fölényt. A találkozó összefoglalóját itt láthatják:

Gólszerzők: Komoróczi, Virág, Láncz (11-esből), Fodor, Balogh T., illetve Száraz, Bertók.

Jók: Az egész hazai csapat, illetve Bertók, Juhász.

Kiállítva: Juhász

Ifjúsági: Zalaszentgrót - Pókaszepetk 3-4.

Egervári TE - Gelse Termál SE 4-0 (2-0)

Egervár, 100 néző. Jv.: Siket.

Egervár:  Németh - Cséve, Papp, Pilisi, Farkas M. (Varga Sz.), Dömötör (Csik), Bognár, Bencze (Borsos D.), Kónya, Borsos Cs. (Lyes), Csalló: Edző: Csányi Imre

Gelse:  Éder (Domján) - Simon, Mód, Horváth F., Bakonyi M., Bakonyi P., Kálóczi, Horváth R., Végh, Kiss, Horváth L. Edző: Sziva Nándor

A hazai gárda egy pillanatnyi esélyt sem hagyott a megyei I. osztályban már korábban kieső gelseieknek, akik összességében örülhetnek, hogy megúszták ennyivel.

Gólszerzők:  Dömötör (2), Bencze, Borsos Cs.

Jók:  Farkas M., Dömötör, Kónya, Papp, illetve Bakonyi M., Végh.

Ifjúsági: Egervár - Gelse 6-2 (félbeszakadt)

Kentaur ASC - Gránit Gyógyfürdő SE 1-0 (0-0)

Andráshida, 200 néző. Jv.: M. Bukovec (szlovén)

Andráshida: Babina - Bandics, Tóth (Rohonczi), Sági (Kovács), Szijjártó, Mónok, Csáki, Dobos (Pintér), Cziráki, Török, Sági A. (Németh). Edző: Dobos Sándor

Zalakaros. Munkácsi - Kolperger, Majtán, Hollender, Molnár, Pécsi, Szalai, Szabó, Hajmási, Majtán G. (Beke), László. Edző: Harcz Lajos

A vendégek falfehér arccal vették tudomásul, hogy visszatért a védelem közepébe az andráshidaiak kapitánya, Török Tamás, így az egyébként is remek formában lévő Kentaur ASC tovább erősödött. Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, a hazaiak támadtak, míg a vendégek minden idegszálukkal a védekezésre koncentráltak. Az első gólveszélyes szituáció a 13. percben volt, amikor egy villámgyors hazai kontra után Tóth László lőhetett volna gólt, azonban Munkácsi résen volt. A 21. percben Sági András közelről veszélyeztetett, azonban a vendégkapus hihetetlen reflexszel hárítani tudott. Pár perccel később ismét Sági András volt a főszereplő, gyönyörűen tálalt középre balról, Sági Gábor viszont rosszul fejelt bele a jó zsugába, így a labda centikkel a kapu mellé ment. A 32. percben volt az első valamirevaló helyzete a vendégeknek, de Szalai Dániel jó helyzetben rossz megoldást választott, így odalett a lehetőség. A félidő lefújása előtt egy óriási hazai kapufát könyvelhettünk el. A második játékrész nagy hazai helyzettel kezdődött, de les miatt megállított az akciót a játékvezető. Az 54. percben megtört a jég, egy szögletrúgás után Bandics emelkedett a legmagasabbra az óriási tömörülésből, és közelről a hálóba fejelte a labdát. Az Andráshida vezető gólja után kicsit visszább vett, ezt megérezte a vendégcsapat, jóval több területük volt a játékra, de nagy helyzetet így sem tudtak kialakítani. Az Andráshida győzelmével nagy lépést tett a bajnoki cím megszerzéséért. A mérkőzésről videoösszefoglalónkat alább tekinthetik meg:

Gólszerző: Bandics

Jók: Török, Cziráki, Tóth, illetve Munkácsi, Pécsi, Hajmási.

Ifjúsági:  Andráshida - Zalakaros 15-3

Lenti TE - Z. Becsali-Tungsram LSE 3-2 (1-1)

Lenti, 250  néző. Jv.: Halász

Lenti: Balogh - Lőrinc, Czigány, Balog Cs., Szabó P., Kiss K., Szekeres, Pozsgai N., Horváth M.,Boa, Hóbor (Kancsal). Edző: Németh Imre

Becsali: Lepár - Szekeres, Salamon, Miszori (Kellerman), Erdélyi, Sárközi, Gáspár, Balogh, Lukács (Kiss M.), Horváth, Németh. Edző: Jandovics Jenő

Remek mérkőzést láthattak a két csapat szurkolói, hiszen való igaz, ezúttal mindkét fél odatette magát. A Lenti annyival volt jobb, hogy jobban kihasználta az adódó lehetőségeket.

Az előző fordulóban csapott össze a Tormafölde a Lentivel...hamarosan friss videótartalommal jelentkezik a zh-online!

Gólszerzők: Szekeres, Boa, Hóbor, illetve Horváth (2)

Jók:  Az egész hazai, illetve az egész vendégcsapat.

Kiállítva: Szekeres

Ifjúsági: Lenti - Becsali 3-1.

Zalalövő TK - Tormafölde  SE 4-0 (0-0)

Zalalövő,  170 néző. Jv.: Vizi.

Zalalövő: Dóra - Horváth T. (Zelkó), Kósik, Nagy Á., Hozbor, Gál, Járfás, Kovács R., Kaszás (Balaskó), Galambos (Luki), Nagy Z. (Lukács). Edző: Ostrom János

Tormafölde:  Pál - Tóth, Kondákor, Igazi, Hohl, Pörzse (Polgár K.), Polgár Sz., Soós (Kocsis), Szabó I., Kovács B., Gyurkacz (Horváth M.). Edző: Hermán István

Hermán István legénysége az első félidőben jól bekkelte ki a hazaiak támadásait, a második félidőben azonban már az történt a pályán, amit a lövőiek akartak.

Gólszerzők:  Kovács R., Nagy Á., Lukács, Balaskó

Jók:  Kovács R., Nagy Á., Járfás, Luki, illetve Pál, Kovács B.

Ifjúsági: Zalalövő - Tormafölde 3-0

FC Napred - Miklósfa SE 1-4 (1-1)

Tótszentmárton, 350 néző. Jv.: Vass.

Tótszentmárton: Csányi - Simon, Kozári, Dezső, Tislér, Grudics, Vlasics (Horváth), Vörös, Markek (ifj.Csányi), Kovács. Edző: Markek István

Miklósfa: Freischmid - Tóth, Papp (Szakmeister), Csepregi, Gerencsér, Verebélyi, Orbán (Németh), Matyók, Béli, Jakab, László. Edző: Kiss István

Vlasics Zoltánnak, a hazaiak játékosának, a mérkőzés elején eltört a lába, így nagyon hosszú ideig állt a játék, mire újra nekiállhattak a csapatok. A hazaiak játékára rányomta a bélyegét a csúnya sérülés, Kiss István mester pedig betartotta ígéretét, és Tótszentmártonban is megmutatta csapatával, milyen nagyot fejlődött a Miklósfa az utóbbi időben.

Gólszerzők: Kozári, illetve László (3), Németh.

Jók: Senki, illetve az egész vendégcsapat.

Ifjúsági: Tótszentmárton - Miklósfa 3-1

Hétfőn játszották:

Egervári TE - KSE Csesztreg 8-3 (4-2)

Egervár, 200 néző. Jv.: Varga P.

Egervár: Németh - Cséve, Farkas T. (Varga Sz.), Pilisi, Papp, Csalló, Bencze (Csík), Bognár, Kónya (Borsos D.), Dömötör (Lyes), Borsos Cs. Edző: Csányi Imre.

Csesztreg: Pajor - Kasza, Elek, Hermán, Horváth, Csóbor, Németh I., Nemcsics, Kiss, Pethő J., Bagó. Edző: Fentős Pál.

A remekül játszó hazaiak igazi fiesztát csináltak a mérkőzésből, nem volt gyenge láncszem ezúttal az Egervárnál. A mérkőzésen négy gólt jegyző Bencze Péter extrája előtt pedig mindenki megemelheti a kalapját!

Gólszerzők: Bencze (4, egyet 11-esből), Dömötör (2), Bognár, Kónya, illetve Csóbor, Nemcsics, Kiss (11-esből).

Jók: Bencze (a mezőny legjobbja) egész csapat, illetve Nemcsics, Kiss.

Ifjúsági: Egervár - Csesztreg 2-9.