Foci

2011.09.28. 13:40

Megye II. - Élen a Cserszegtomaj és a Gutorfölde

Északon kitömte az eddig veretlen Csácsbozsok-Nemesapátit a Vonyarcvashegy, idegenben győzött az éllovas Cserszegtomaj, négy mérkőzés óta nyeretlen a Keszthely, míg a Böde újabb győzelmének köszönhetően már harmadik. Délen simán gyert a listavezető Gutorfölde, de a bagolai csapat újabb győzelmével - ráadásul úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott - szorosan tapad rájuk. Eredmények.

Urbanics Pál

Gyenesdiás KSK - Várvölgy SE 2-1 (2-0)

Gyenesdiás, 150 néző. Jv.: Molnár (Major, Dóra)

Gyenesdiás KSK: Szombathelyi - Hegyesi, Kubicsek, Rédei, Mosdósi, Beke (Majtász), Pothárn (Gombár), Nagy R., Szigeti (Tasi), Purt, Aranyics. Edző: Durgó Miklós.

Várvölgy: Sényi - Benke (Szi Ferenc), Székely, Czimondor, Polgárdi, Bicsérdi, Cserép, Torma, Gelencsér, Vass (Szi-Márton), Pintér. Edző: Cserép Róbert.

Gólszerzők: 32. perc: Purt, 1-0. 35. perc: Aranyics, 2-0. 65. perc: Vass 11-esből, 2-1.

Kiállítva: 78. perc: Benke

Ismét nagy presztízs csatát vívtak egymással a csaptok, amelyből a hazaiak megérdemelten kerültek ki győztesen.

Jók: A teljes hazai csapat illetve Czimondor, Gelencsér, Bicsérdi, Polgárdi, Cserép.

Tartalék: Gyenesdiás KSK - Várvölgy 1-2.

Tudósított: Góth Imre

Zalaapáti SE - Zalaszentiván SE 0-1 (0-0)

Zalaapáti, 100 néző Jv.: Szebenyi Dániel (Novák, Lülök)

Zalaapáti SE: Szökröny - Németh T., Popper, Németh Marcell, Horváth, Jeles, Tompa (Bálint), Nemes, Mede, Bereczki (Pozsegovits), Karácsony (Tornyos). Edző: Molnár Ferenc.

Zalaszentiván SE: Blaskovics D. - Udvardi András (Dormán), Büki (Hajzer), Hideg, Kecskés, Udvardi Attila, Blaskovics T., Mészáros (Dömötör), Csiszár, Szilasi, Németh Márk. Edző: Simon Károly.

Jó iramú, de sok hibával tarkított mérkőzésen nyert a vendégcsapat.

Gólszerző: Udvardi András

Kiállítva: Jeles (89’ perc)

Jók: Szökröny, Horváth, Mede illetve a vendégek teljes csapata

Ifjúsági: Zalaapáti SE - Zalaszentiván SE 0-4 (0-2) A vendégek nem kisebb bravúrt mondhatnak magukénak, mint hogy három hónapja nem kaptak gólt bajnoki labdarúgó mérkőzésen, összesen 551 perce érintetlen a zalaszentiváni kapu!

Tudósított: Horváth László

Vonyarcvashegy SE - Csácsbozsok-Nemesapáti SE 5-0 (2-0)

Vonyarcvashegy. Jv.: Halászl Lajos

Vonyarcvashegy: Nagy - Molnár, Páncsics, Gáti, Gelencsér, Lichtenbergber (Mátó), Lajtai (Szeles), Zsohár B., Kovács (Németh), Cser, Zsohár P. Edző: Lajtai Roland.

Nemesapáti: dr. Sinkó (Göncz) - Szeglet, Fajt, Somogyi, Zsédely, András (Csiszár), Kovács, Balázsi, Káli, Tóth K. (Bálint), Rédei (Schroll). Edző: Schroll Jenő.

Gólszerzők: Zsohár B. (3), Lajtai, Gelencsér

Kiállítva: Somogyi (66')

A mérkőzés legnagyobb részében nagy fölényben játszó hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek és elvették a Cácsbozsok veretlenségét.

AF Páterdomb LSC - Nagykapornak KSE 5-0 (3-0)

Zalaegerszeg. Jv.: Freischmid Zsolt

Páterdomb: Bucsics - Gyenese R., Gyenese T. (Németh), Horváth, Turi, Csikós, Révész, Farkas R. (Horváth), Farkas T., Milics (Kaj), Gazdag (Rettegi). Edző: Pergel Attila.

Nagykapornak: Ávár - Tóth Z. (Németh), Németh Gy., Földes, Tüh, Peresztegi, Hajas, Kövécs, Makovecz K., Tóth Z. (Farkas), Makovecz M. Edző: Erdős János.

Gólszerzők: Révész, Farkas T., Gazdag, Kaj, Gyenese R.

Már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa.

Kertvárosi LSC-Ságod - Police-Ola LSK 0-5 (0-2)

Ságod. Jv.: Beke Zoltán

Ságod: Petánovics - Düh (Szerdahelyi), Agg P., Fazekas, Zámbó (Badics), Agg Z., Táncos (Orsós), Kovács, Molnár, Vinkó, Berta. Edző: Szabó Zsolt.

Police-Ola: Szalay - Domján, Némethi, Kovács Benjamin, Terbe (Cserép), Zsuppán, Toplak (Somogyi), Kovács Balázs, Luki (Takács), Horváth, Gángó (Rétyi). Edző: Keskeny László.

Gólszerzők: Toplak, Horváth (3), Fazekas (öngól)

A tudatosabban játszó vendégcsapat megérdemelten győzött.

Sármellék FC - Cserszegtomaj SK 2-3 (0-1)

Sármellék. Jv.: Dávid József

Sármellék: Rezes - Nagy, Antal, Horváth (Baumgartner), Bonyai (Csiszár), Hunyadi, Bojt, Kiss (Tasner), Magas, Zanati, Borbély. Edző: Hajba Géza.

Cserszegtomaj: Kovács G. - Molnár, Ács, Csillag, Németh (Hauser), Pais, Kovács I. (Horváth), Nyári (Szalai), Török, Pálfi, Kovács R. Edző: Takács Tamás.

Gólszerzők: Magas, Borbély, ill. Nyári, Pais, Pálfi

Kiállítva: Ács (81'), Szalai (91')

Két piroslap is színesítette a találkozó hajráját, ahol a tavaly még harmadosztályban focizó vendégek nyertek Pálfi Dávid 85. percben szerzett góljával. A Cserszegtomaj ezzel a három ponttal továbbra is vezeti az északi-csoportot.

Vasboldogasszony LSC - FC Keszthely Milefa 2-0 (1-0)

Vasboldogasszony. Jv.: Kustán Csaba

Vasboldogasszony: Gál - Dalla, Karcsics, Németh, Vincze, Farkas (Laska), Bertók, Gerencsér, Horváth, Máté, Pongrácz. Edző: Bócz Lajos.

Keszthely: Tóth R. - Gelencsér, Szabó, Nagy, Bedő, Fekete (Tóth Á.), Vida, Hudop, Tompos, Németh (Kálló), Hegedűs. Edző: Antoni János.

Gólszerzők: Bertók, Vincze

A bajnokságot két győzelemmel kezdő újonc Keszthely sorozatban negyedszer kapott ki, ezúttal egy küzdelmes meccsen, Vasboldogasszonyban.

Becsvölgye SE - Z-Line Stúdió Böde 0-2 (0-0)

Becsvölgye. Jv.: Lancz Zsolt

Becsvölgye: Pék - Simon, Nátrán, Szénásy (Tóth), Zsiga (Nérer), Horváth, Geráth, Pálfi, Nagy, Császár (Szabó Cs.), Pataki (Szabó T.) Edző: Simon Tibor.

Böde: Lengyel - Beledi, Darabos, Frigy, Horváth (Németh), Anti, Nagy, Papp (Garamvölgyi), Palkó, Péter, Toplak. Edző: Kósa László.

Gólszerzők: Papp, Toplak

Kiállítva: Simon (55')

A vendégek Simon kiállítása után kerültek fölénybe és a hajrában eldöntötték a mérkőzést. A Böde a nyitóforduló várvölgyi veresége óta mérkőzésről-mérkőzésre magabiztosabban futballozik, ennek eredményeként az elmúlt öt fordulóban 13 pontot gyűjtöttek, és felléptek a bajnokság 3. helyére.

OLDALTÖRÉS: Déli-csoport

Reák-Gép Kft. Baki SE - Galambok SC 2-3 (2-1)

Bak. Jv.: Simon Bence

Bak: Szabó - Sebők, Nagy, Dömötör, Pencsov, Horváth, Somodi (Koós), Újvári D., Tóth (Lang), Újvári P., Sebők. Edző: Somodi Sándor.

Galambok: Gyulai - Baranyai R., Pintér (Török), Bagó, Baranyai D., Simon, Szabó, Baranyai J., Schmidt, Beke (Szűcs), Tolnai (Nyári) Edző: Simon Richárd.

Gólszerzők: Somodi, Sebők, ill. Beke, Simon, Baranyai D.

Kiállítva: Török (75')

Óriási küzdelemben nyert a szerencsésebb vendéggárda.

Rédics KSE - Borsfa SE 1-1 (1-0)

Rédics. Jv.: Lapath Dávid

Rédics: Kerese - Kiss B., Gaál, Balogh (Kiss G.), Szabó P. (Szabó D.), Czigány, Gaál, Horvath, Kancsal, Bodó, Lenner. Edző: Fekete József.

Borsfa: Czigoth - Holló, Stejer, Markulia M. (Kanizsai G.), Váradi, Markulia J., Kocsis, Májer, Varga (Vlah), Kanizsai I. (Bozzai I.), Bozzai L. Edző: Váradi Gábor.

Gólszerzők: Szabó P., ill. Markulia J.

Kiállítva: Gaál (73'), ill. Kanizsai G. (90')

Bagola - Söjtör Deák Ferenc SE 3-0 (0-0)

Bagola. Jv.: Földszin Attila

Bagola: Benkő - Horváth, Kalamász Gábor, Kalamász Gergő, Kovács K., Harangozó (Kapus), Lovkó (Kalmár), Kovács B., Rácz (Vörös), Hilcz, Csöndör (Potyi). Edző: Popovics Lajos.

Söjtör: Tuboly - Paucsa, Szilvás, Varga (Tóth), Pais, Bakonyi, Fullér, Szabó (Böjti), Kulcsár, Major, Tern. Edző: Szílvás Szabolcs.

Gólszerzők: Csöndör, Potyi, Kapus

Továbbra is remekül menetel a Bagola, ezúttal a Söjtört sikerült felőrölniük a második félidőben.

Felsőrajk SE - Primagép Zalaszentmihály 2-1 (1-1)

Felsőrajk. Jv.: Vincze Gábor

Felsőrajk: Ág - Mózer, Horváth, Deák, Szücs, Magyar, Bagó (Vígh), Nyakas, Tánczos, Palkovics (Kovács T.), Kovács L. Edző: Nagy Gábor.

Zalaszentmihály: Sebestyén - Luczi, Németh, Kiss, Cser, Kovács, Biczó, Benkő, Ujvári, Janda, Soós (Horváth). Edző: Szabó Balázs.

Gólszerzők: Mózer, Tánczos, ill. Biczó

Dönetlenszagú meccsen a győzelmet jobban akaró hazaiak nyertek.

Zalaszentbalázs SE - Páka SE 2-1 (2-0)

Zalaszentbalázs. Jv.: Kozma József

Zalaszentbalázs: Szántó - Horváth L., Nagy, Zsoldos, Dominkó, Végh, Horváth F., Tamás (Varga Z.), Hajmási, Markotán, Varga B. Edző: Balázs Szilárd.

Páka: Bedő - Németh, Bek, Balazsic, Horváth, Dömény (Hencz), Pordán, Németh, Igazi, Kondákor (Belső), Bakon. Edző: Györe László.

Gólszerzők: Varga B., Végh, ill. Igazi

Kiállítva: Hajmási (75')

Hazai győzelem az alsóházi rangadón.

Sportklub Gutorfölde - Letenye SE 4-2 (1-0)

Gutorfölde. Jv.: Lakics Péter

Gutorfölde: Lendvai - Domján (Tuboly), Varga, Pörzse, Lecsek, Kocsis, Lendvai, Németh B., Németh A. (Madarász), Csahók, Bek. Edző: Varga Róbert.

Letenye: Fehér - Sánta, Horváth I., Horváth M. (Rodek), Öri, Kovács, Soós (Nemes), Adorján (Balassa), Bakonyi, Mikó, Horváth Á. (Horváth B.). Edző: Takács Árpád.

Gólszerzők: Kocsis, Csahók, Domján (2), ill. Lendvai (öngól), Mikó

A hazai csapat nagy fölényben futballozott a második játékrészben, az eredmény a vendégekre nézve hízelgő.

Znet-Mikronet Becsehely SE - Zalakomár Egyetértés SE 1-1 (1-1)

Becsehely. Jv.: Kovács Zsigmond

Becsehely: Kovács - Szabó, Vitéz, Navracsics M., Navracsics Á., Horváth, Kondákor, Kulcsár, Balassa, Péter (Tarsoly), Banda. Edző: Román Péter.

Zalakomár: Tóth Pajor - Horváth, Mutter, Horváth I., Takács, Horváth T., Kohn Cs. (Tinó), Csizmadia, Molnár, Madarász Z., Madarász N. (Kohn A.). Edző: Benedek József.

Gólszerzők: Balassa, ill. Madarász Z.