2011.08.29. 17:25

Izgalmas rangadó Vonyarcon: a hazaiak győztek a Cserszegtomaj ellen

Az idő kedvezett a jó futballnak a megyei bajnokság második vonalában is, hiszen sok szórakoztató mérkőzést láthattunk a hét végén. Északon történelmi sikert ünnepelt Böde, a kis falu először győzött a megyi bajnokság második vonalában. Már a másodikat is behúzta a Vonyarc, a Páterdomb, a Csácsbozsok, a Várvölgy és a Keszthely. Délen javított a Rédics, és már csak az előző fordulóban pihenő Bagola, valamint a most szabadnapos Galambok mondhatja magát makulátlannak. Továbbra is várjuk olvasóink tudósításait, képeit, videóit!

Urbanics Pál

Vonyarcvashegy SE - Cserszegtomaji SK 2-1 (1-1)

Vonyarcvashegy, 200 néző. Jv.: Tánczos Szabolcs (Kerkai László, Papp Ádám)

Vonyarcvashegy SE: Nagy István - Páncsics István, Molnár Attila, Balogh Gergely, Szeles Patrik (Barcza Zoltán), Cser Ferenc, Gelencsér Gyula, Lichtenberger Gábor (Zsohár Balázs), Lajtai Roland, Gáti Zsolt (Szalma László), Kovács Péter. Edző: Lajtai Roland

Cserszegtomaji SK: Kovács Gergő - Ács Norbert, Boncföldi Attila, Csillag József, Németh Balázs (Molnár Péter), Török Attila (Horváth József), Nyári Tibor, Kovács Imre (Szántó László), Pálfi Dávid, Kovács Roland, Németh Szabolcs. Edző: Takács Tamás

12. perc - Pálfi buktatásáért büntetőhöz jutottak a vendégek. Nyári lövését Nagy könnyedén fogta.

16. perc - Egy kapu elől kicsúsztatott labdát Pálfi az oldalvonal mellől kapásból a hosszú alsóba lőtt: 0-1

30. perc - Németh B. kezezéséért megítélt büntetőt Lajtai magabiztosan értékesítette: 1-1

85. perc - Gelencsér jobb oldali szöglete a hosszún érkező Kovácsot találta meg, aki először még a kapufára fejelt, ám a visszapattanó labdát a kapuba bólintotta: 2-1

Egy végig nyílt és izgalmas mérkőzésen mindkét oldalon helyzetek sokasága adódott, ám amíg a hazaiaknak a szerencsével adódtak gondjai, addig a vendégeknek Nagy István állta útját.

Jók: Nagy a mérkőzés legjobbja és az egész hazai csapat ill. Pálfi, Kovács R.

Ifjúsági: Vonyarcvashegy SE - Cserszegtomaji SK 4-0 (3-0)

Z-Line Stúdió Bödei SE - Police-Ola LSK 3-1 (3-0)

Böde, 150 néző. Jv.: Beke Z. (Lapath D., Lapath Á.)

Z-Line Stúdió Bödei SE: Lengyel - Anti, Beledi, Darabos, Frigy (Garamvölgyi), Horváth (Németh), Nagy, Papp (Lugosi), Palkó, Péter, Toplak (Mileji). Edző: Kósa László

Police-Ola: Szalay –  Toplak, Kovács, Némethi, Csiszár B., Zsuppán (Somogyi), Takács, Rétyi (Kovács), Luki, Horváth (Gángó), Terbe. Edző: Keskeny László

5. perc: Nagy jó ütemű passza után Papp 15 méterről méterről nagy erővel bombázott a hálóba: 1:0

26. perc: Horváth remek cselei után középre adta a labdát, és az érkező Papp 6 méterről a kapuba jutatta a játékszer: 2:0

31. perc: Nagy szabadrúgását követően Toplak lefordul a védőjéről, aki ezután csak buktatni tudta- 11-es. A büntetőt Horváth magabiztosan értékesítette: 3:0

56. perc: Csiszár megkapta másodig sárgalapját, így a kiállítás sorsára jutott.

66. perc: Toplak egyedül vezethette kapura a labdát, de a vendég portás bravúrral hárított.

73. perc: Toplak végezhetett el szabadrúgást a hazai kaputól 17 méterre, alabda a szétnyíló sorfal közt talált utat a hazaiak kapujába. 3:1

A hazaiak összességében megérdemelten gyűjtötték be a 3 pontot, hiszen már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát. A vendégcsapat ebben az időben inkább a játékvezetővel illetve a színészkedéssel volt elfoglalva, a második félidőre rendezték soraikat, de a lelkes és helyenként szép játékot bemutató hazaiak ellen ez már csak egy szerencsés szépítő találatra volt elegendő. Kitűnő fociidő, lelkes szurkolótábor, kiváló játékvezetés mellett az újonc megszerezte első győzelmét a Megyei II. osztályban.

Jók: Palkó, Péter, Darabos, Beledi, Papp  illetve Senki

Ifjúsági: Z-Line Stúdó Böde - Police-Ola LSK  0:7

Csácsbozsok-Nemesapáti SE – Nagykapornak KSE 3-0 (2-0)

Nemesapáti, 130 néző. Jv.: Boldi T. (Czifra Z., Kubicsek M.)

Csácsbozsok-Nemesapáti SE: Dr. Sinkó – Horváth Á., Fajt, Somogyi, Zsédely, András, Balázsi, Szeglet, Bálint, Tóth K.R., Rédei (Káli). Edző: Schroll Jenő

Nagykapornak KSE: Ávár – Farkas, Németh Gy., Földes, Tüh, Hajas F. (Kiss), Peresztegi, Tóth (Kovács), Orbán (Hajas Á.), Németh P., Makovecz. Edző: Erdős János

Megérdemelten tartotta otthonában a három bajnoki pontot a hazai csapat.

Gólszerzők: Tóth K. R. (2), Balázsi

Jók: Szeglet, Zsédely, Tóth K.R., illetve Németh Gy.

Ifjúsági: Csácsbozsok-Nemesapáti SE – Nagykapornak KSE 0-3

FC Keszthely Milefa - Sármellék FC 2-1 (1-1 )

Keszthely. Jv.: Kovács I. Péter

Keszthely: Horváth, Gelencsér, Szabó, Hudop, Bedő, Fekete (Hegedűs), Vida, Keveházi, Nagy A., Tompos (Kálló, Nagy M.), Takács.

Sármellék: Rezes, Zanati, Antal, Hegedűs, Csiszár, Zsiga, Magas (Hunyadi), Baumgartner, Borbély.

Gólszerzők: Takács (2), Baumgartner

AF Páterdomb LSC - Zalaszentiván SE 3-1 (0-0)

Zalaegerszeg. Jv.: Kozma József

Páterdomb: Bucsics, Gyenese, Horváth R., Csikós, Gyenese, Horváth A. (Tóth), Révész, Farkas, Kaj (Turi), Milics (Rettegi), Gazdag.

Zalaszentiván: Molnár, Urdvardi András, Büki, Rumi (Németh), Hideg (Mészáros), Csiszár, Szilasi, Udvardi Attila, Blaskovics, Tóth (Dömötör), Kecskés.

Gólszerzők: Horváth R., Gazdag, Révész, ill. Udvardi András

Becsvölgye SE - Várvölgy FC 2-3 (1-1)

Becsvölgye. Jv.: Kustán Csaba

Becsvölgye: Pék (Domján), Simon, Szénásy (Tóth), Baksa, Zsiga, Pataki (Szabó Cs.), Horváth, Szabó T., Császár, Geráth, Nagy.

Várvölgy: Szabó, Székely, Benke, Czimondor, Polgárdi, Nyári, Vass, Gelencsér, Szi-Márton, Kurdi, Pintér.

Gólszerzők: Nagy, Baksa, ill. Vass, Pintér (2)

Kertvárosi LSC - Ságod - Vasboldogasszonyi LSC 4-2 (2-1)

Ságod. Jv.: Rákos Zoltán

Ságod: Lahocsinszky, Düh L., Agg P., Fazekas, Zámbó, Táncos (Düh O.), Agg Z., Vinkó (Kovács), Molnár, Boda (Badics), Berta (Németh).

Vasboldogasszony: Magyar, Dalla, Gerencsér, Laska, Horváth, Karcsics, Németh, Pongrácz, Vincze, Bertók.

Gólszerzők: Zámbó (2), Kovács, Düh O., ill. Vincze, Bertók

Kiállítva: Bertók (68')

A Gyenesdiás-Zalaapáti meccs elmaradt.

OLDALTÖRÉS: Déli-csoport

Rédics KSE - Páka SE 3-0 (0-0)

Rédics. Jv.: Kondákor Péter

Rédics: Kerese, Gaál Cs., Czigány, Szabó, Balogh, Bodó, Kiss, Gaál L., Lenner, Holl (Kancsal), Gúzs.

Páka: Bedő, Németh Zs. S., Bek, Balazsic (Kereszturi), Horváth, Dömény, Pordán, Németh L., Igazi (Hencz), Kondákor (Bedők), Bakon.

Gólszerzők: Gaál, Bodó, Gúzs

Zalakomár Egyetértés SE - Gelse Termál SE 3-1 (1-0)

Zalakomár. Jv.: Bors Balázs

Zalakomár: Tóth Pajor M., Horváth I., Kohn Cs., Hézinger (Takács), Kovács, Tóth-Pajor Sz., Csizmadia, Tinó (Horváth Zs.), Molnár (Madarász N.), Madarász Z., Kohn A.

Gelse: Pilicz, Aracsi, Horváth, Sebei, Kohn, Végh (Dömötör), Simon Z., Bakonyi, Szabó, Simon R., Kovács.

Gólszerzők: Madarász Z., Kohn A. (2), ill. Bakonyi

Kiállítva: Kohn Cs. (64')

Borsfa SE - Primagép Zalaszentmihály 0-0

Borsfa. Jv.: Molnár Zsolt

Borsfa: Czigoth, Kocsis, Májer, Váradi (Kanizsai G.), Bozzai, Markulia M. (Stejer), Markulia J., Varga, Kanizsai I., (Vlah), Miháczi (Kanizsai R.), Holló (Szigeti).

Zalaszentmihály: Sebestyén, Luczi, Németh, Kiss, Cser, Kovács, Biczó, Koczpek, Ujvári (Pásztor), Janda (Soós), Konrád.

Felsőrajk SE - Bagola 1-4 (0-3)

Felsőrajk. Jv.: Földszin

Felsőrajk: Ág, Mózer, Horváth, Ingácz (Benczik), Deák, Magyar, Bagó (Bencze), Nyakas, Kovács, Palkovics, Tánczos (Vígh).

Bagola: Benkó, Horváth, Popovics, Kalamász Gábor, Kovács K. (Bicskei), Rácz (Kapus), Kalamász Gergő, Harangozó (Takács), Kovács B., Marczin, Lovkó (Potyi).

Gólszerzők: Nyakas, ill. Popovics (2), Kovács K., Lovkó

Zalaszentbalázs SE - REÁK-GÉP Kft. Baki SE 0-1 (0-0)

Zalaszentbalázs. Jv.: Pető András

Zalaszentbalázs: Szántó, Nagy, Hajmási P. (Árok), Dominkó, Varga B. (Varga Z.), Tamás (Hajmási Á.), Horváth F. (Sonkoly), Markotán, Zsoldos Sz., Horváth L., Zsoldos S.

Bak: Szabó, Sebők, Kámán (Sebők), Pencsov, Újvári D., Kovács, Horváth, Somodi, Újvári P., Lang (Koós), Nagy.

Gólszerzők: Somodi

Söjtör Deák Ferenc SE - Sportklub Gutorfölde 1-3 (0-0)

Söjtör. Jv.: Rácz Tibor

Söjtör: Bakonyi N., Paucsa, Göncz, Varga, Fullér, Kulcsár, Szabó, Bakonyi Zs. (Mészáros), Csuka, Major (Kovács), Tern.

Gutorfölde: Lendvai T., Varga, Domján, Bek, Varga, Pörzse, Lecsek, Németh A. (Nyakas), Kocsis, Lendvai G., Németh B.