példás kezdeményezés

2018.09.19. 14:31

Inkubátoros csecsemőket és családjukat köt össze online a Babales program

A szülők így szinte mindig kisbabájuk mellett lehetnek.

Budapest, 2018. szeptember 19. Koraszülött babák szüleikkel a budai Szent János Kórház koraszülött osztályát érintõ fejlesztésekrõl tartott sajtótájékoztatón a fõvárosi egészségügyi intézményben 2018. szeptember 19-én. Magyarországon elsõként indította el az inkubátoros csecsemõket és családjukat online összekötõ Babales programot a kórház. A program keretében anonim inkubátort helyeztek el az egészségügyi intézménynél - az elsõt Budán. MTI Fotó: Balogh Zoltán

Magyarországon elsőként indította el az inkubátoros csecsemőket és családjukat online összekötő Babales programot a budai Szent János Kórház – közölte az intézmény gyermekosztályának vezető főorvosa szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.

Madarasi Anna azt mondta, a program keretében az inkubátorra kamerát szereltek fel, amelynek képe a szülőkkel egyeztetett időpontban interneten keresztül elérhető.

Úgy fogalmazott, a kis súllyal született koraszülöttek sokszor hónapokat töltenek a kórházban, a családoknak pedig nagy kihívás megoldani, hogy mindig a kórházban lévő gyermekük mellett legyenek.

Ennek a nehéz helyzetnek az enyhítésére jött létre az Aprónép Alapítvány és a Segíts Gyorsan Alapítvány együttműködésével a Babales program – tette hozzá.

Tory Vera, a kórház koraszülöttrészlegének vezető főorvosa, a Segíts Gyorsan Alapítvány kuratóriumi elnöke arról beszélt, hogy más országoktól eltérően a szolgáltatás ingyenes.

Kitért arra is, hogy létrehoztak egy anonim inkubátort az egyik oldalsó kórházi bejáratnál, erre szintén kamerát helyeztek, hogy a nővérek folyamatosan lássák és azonnal el tudják látni az oda helyezett újszülöttet.

Winkler Gábor, a kórház megbízott orvosigazgatója hangsúlyozta, a Babales program egyedülálló az országban, a kórház pedig kiemelten foglalkozik a családok és gyermekek sorsával.

Mezei Márk, a Babales projekt kivitelező ügynökségének képviselője azt mondta, a kivitelezés egy évig tartott, utána pedig egyéves tesztüzem következett. A kivitelezés nehéz volt, mert olyan kamerát kellett találniuk, amely sterilizálható, és olyan tartót, amely biztonságos, továbbá egy zárt rendszert is ki kellett alakítani – tette hozzá.

Borítókép: Illusztráció / Shutterstock

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!