A házigazdák győzelemmel, a franciák góllal búcsúztak

A házigazda dél-afrikai válogatott 2-1-re legyőzte kedden a mérkőzés nagy részében emberhátrányban játszó francia csapatot a labdarúgó-világbajnokság A csoportjának utolsó fordulójában, s ezzel az eredménnyel mindkét csapat befejezte szereplését a tornán, s a vb-k történetében először történt, hogy a házigazda már a csoportkörben elbúcsúzott a további küzdelmektől.

MTI

A 2006-os, németországi vb-n döntős európai alakulat búcsúja nagy meglepetés: legutóbb 1974-ben fordult elő, hogy az előző vb finalistája már a csoportkör után kiessen, akkor az olaszok jártak így.

A csoport, 3. forduló:

Dél-afrikai Köztársaság - Franciaország 2-1 (2-0)

Bloemfontein, Szabad Állam Stadion, 45 ezer néző, v: Oscar Ruiz (kolumbiai)
     gólszerzők: Khumalo (20.), Mphela (37.), illetve Malouda (70.)
    kiállítva: Gourcuff (25.)
    sárga lap: Diaby (71.)

Dél-afrikai Köztársaság:
Josephs - Ngcongca (Gaxa, 55.), Khumalo, Mokoena, Masilela - Sibaya, Khuboni (Modise, 78.), Pienaar, Tshabalala - Mphela, Parker (Nomvethe, 68.)

Franciaország:
Lloris - Sagna, Gallas, Squillaci, Clichy - Diarra (Govou, 82.), Diaby - Gignac (Malouda, a szünetben), Gourcuff, Ribéry - Cissé (Henry, 55.)

I. félidő:

20. perc: Tshabalala bal oldali szögletét Lloris alaposan elnézte, aláfutott a labdának, amelyre Khumalo érkezett a hosszú oldalon, és két méterről a kapu jobb oldalába bólintott (1-0).

25. perc: Gourcuff egy felugrás közben durván lekönyökölte Sibayát, a játékvezető a mozdulatért egyből kiállította.

37. perc: bal oldali dél-afrikai akció végén nem tudtak felszabadítani az ügyetlenkedő védők, a labda Mphela elé került, aki egy méterről bekotorta azt a hálóba (2-0).

II. félidő:

70. perc: megszületett az első francia gól a vb-n: Ribéry ugrott ki a jobb oldalon, középre adott, s az üresen érkező Malouda 7 m-ről a kapuba passzolt (2-1).

Az alaposan felforgatott francia csapat lépett fel kezdeményezőbben, a házigazdák igencsak pontatlanul játszottak, s nem is nagyon jutottak el a kapuig. A váratlanul született hazai gól, majd a francia kiállítás aztán megváltoztatta a játék képét, s a fölénybe került dél-afrikaiak - emberelőnyüket kihasználva - a szünet előtt másodszor is betaláltak.

A fordulás után csökkent az iram, s bár mindkét oldalon adódtak kisebb-nagyobb helyzetek, újabb gólt sokáig nem láthatott a közönség. Egy szép akció végén aztán megszerezték - a tornát tekintve is - első góljukat a franciák, akik a lefújásig becsületből küzdöttek az egyenlítésért, de végül maradt a hazai siker.

Uruguay-Mexikó 1-0 (1-0)

OLDALTÖRÉS: Először esett ki a házigazda a csoportkörben

Először esett ki a házigazda a csoportkörben

A labdarúgó-világbajnokságok történetében először fordult elő, hogy a házigazda már a csoportkörben elbúcsúzott a további küzdelmektől.

A Dél-afrikai Köztársaság csapata négy pontot gyűjtött kvartettjében, így Uruguay és Mexikó mögött, valamint Franciaország előtt a harmadik lett.

Az eddigi 18 vb-n hatszor fordult elő, hogy a rendező ország válogatottja megnyerte a tornát, utoljára 1998-ban Franciaországnak sikerült otthon tartania a kupát.

Érdekesség, hogy a vb-k történetének legeredményesebb csapata, Brazília 1950-ben az otthoni vb fináléjában, a Maracana Stadionban 200 ezer néző előtt 2-1-es vereséget szenvedett az aranymeccsen Uruguaytól.

1998: Franciaország - világbajnok
2002: Japán - nyolcaddöntő, Koreai Köztársaság - 4.
2006: Németország - bronzérem
2010: Dél-afrikai Köztársaság - csoportkör

Ön mire tippel, mi lesz az egyes meccsek eredménye? Vegyen részt vb-játékunkon és nyerjen játékkonzolt, utalványokat vagy belépőt az balatonfüredi Annagóra Aquaparkba! Klikk ide!

Meccsek, érdekességek, tippek, esélyek, sztorik és hírek - Kattanjon ránk: VB-2010