Magyar Kupa: a ZTE legyőzte a Debrecent! (képgalériával)

Kedd este a Zalakerámia ZTE KK nagyszerűen szereplő férfi kosárlabdacsapata a Magyar Kupában lépett pályára. A kék-fehérekaz utóbbi hetekben az egyre jobb formát mutató Debrecen együttesét látták vendégül. A tét a legjobb 8 közé jutás, az első meccset játszották.

Bóbics László

Zalakerámia-ZTE KK - Debrecen 82-60
(21-15, 21-13, 21-10, 19-22)

Zalaegerszeg, 700 néző. Jv.:  Kapitány, Farkas, Gelencsér. Magyar Kupa-mérkőzés a 8 közé kerülésért, első találkozó.
ZTE: Hinnant (11), Watson (7), Kámán (176), Wilson (10), Trepák (186). Csere: Tóth Á. (7), Simon (3), Baki (5), Gáspár (2). Vezetőedző: Völgyi Péter.
Debrecen: Savic (14), Boros (-), Cziczás (7), Takács (-), Nuhanovic (10). Csere: Boldizsár (2), Fülöp (6), Kaluha (1212), Balogh (5), Erdei (66). Vezetőedző: Fodor Péter.

A találkozó előtt Kámán Tamás, a kék-fehérek csapatkapitánya a következőket mondta:
Tudjuk, hogy papíron egyértelműen mi vagyunk az esélyesek, ennek megfelelően kell majd játszanunk. Nem akarunk azzal foglalkozni, hogy a Debrecen mennyit javult, saját kezünkben van a sorsunk. Az a cél, hogy az első mérkőzésen megnyugtató előnyt szerezzünk. Ellenkező esetben jövő kedden nagyon meleg pillanatok várhatnak ránk Debrecenben. Ezt nem szeretnénk. Éppen ezért úgy készültünk, hogy lendületesen, taktikusan játsszunk, s megnyugtató előnyt szerezzünk az első mérkőzésen.

Mint az várható volt, a szokottnál lényegesen kevesebb szurkoló látogatott ki a sportcsarnokba. A két csapat teljesítményén is érződött, hogy a nyolc közé jutásért játszanak. A Zete visszafogottabb volt, a Debrecen lelkesebb, de a tudáskülönbség így is megmutatkozott. Az első negyedben végig a Zete akarata érvényesült. A 7. perc után lett egy kicsit szorosabb az állás. A második tíz perc elején jobban játszott a Debrecen, a negyed derekán 28-26-ra néhány pillanatra átvette a vezetést. De csak nagyon rövid időre. A félidő érdekessége volt, hogy Watson megsérült, rövid ápolás után a térdét fájlalva az első negyed végén lesántikált a játéktérről.

Fordulást követően a hazaiak nagyon bekezdtek és három perc alatt 9-0-át produkáltak. A vendégek ebben az időszakban nem találták a Zete jó védekezésének és bátor támadásának az ellenszerét. Egyre jobban nőtt is a különbség a két együttes között. A vendégek ekkor egyszemélyes csapattá váltak, hiszen Savic tartotta bennük a lelket. A negyedik negyedben is a zalaiak voltak a határozottabbak, de ekkor Kaluha és Erdei is triplákat dobott. Végül a Zete simán nyert, s jelentős előnnyel várhatja a jövő keddi visszavágót.

A találkozó a várakozásnak megfelelően papírforma győzelmet hozott. Kijött a két csapat közti jelentős tudáskülönbség.

A Zalakerámia ZTE KK szombaton 18 órakor a Falco-Szova KC Szombathely vendége lesz. A találkozó iránt nagy az érdeklődés a zalai szurkolók részéről, a klub kérésére a szombathelyiek 300 db jegyet biztosítottak elővételre.
Elővétel.
Február 10-11. szerda-csütörtök 8.00 12.00 és 13.00-17.00 óra (klub irodájában). Február 12. péntek 8.00-12.00 óra (klub irodájában).
Amennyiben a jegyek elővételben elfogynak, a helyszínen szombaton a vendégpénztárban is lesz lehetőség további belépők megvásárlására.

A Vasassal játszanak a lányok
Az OSC-Győr párharc továbbjutója lesz a címvédő Pécs ellenfele a női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében  derült ki a keddi sorsoláson. A negyeddöntő párosítása a szövetség tájékoztatása szerint:  BSE-Szeged,   Atomerőmű - Szekszárd-BEAC  győztese- MKB-Euroleasing Sopron, MiZo Pécs 2010OSCSEAT- Lami-Véd Győr győztese, Vasas Csata-ZTE NKK.
A negyeddöntő első találkozóin az elöl álló csapatok játszanak otthon. A hivatalos játéknapok: február 24. és március 3.