13 pontos előny a visszavágóra

2024.05.07. 08:45

Küzdelmes mérkőzésen ZTE NKK-siker

Folytatta a helyosztókért kiírt rájátszást a női kosárlabda Amatőr NB I.-ben a ZTE NKK együttese, amely a 9-16. helyért zajló sorozatban hazai pályán győzte le a Törekvés együttesét. A visszavágót szombaton rendezik.

Horváth Fruzsina (fehérben) egy korábbi találkozón. A ZTE NKK játékosa a Törekvés ellen sokat tett a sikerért

Fotó: szekeres Péter

ZTE NKK- Törekvés SE 78-65 (13-20, 20-11, 26-17, 19-17)

Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Propszt, Kovács.

ZTE NK: Kovács 23/9, Óházy 11/3, Szórád 5/3, Ács 15/3, Jurkó 3/3. Csere: Horváth Fru. 18, Szakonyi-Nagy 3/3, Kocsárdi. Edző: Rózsás Gábor.

A 13-16. helyért van még versenyben a ZTE NKK és hazai pályán nem sikerült elkapnia a kezdést. A Törekvés gyorsan ellépett és tartotta 4-6 pontos előnyét (13-19, 18-22), de aztán kezdett a ZTE NKK közelíteni az ellenfélhez. A 15. percben már döntetlen volt az eredmény (24-24), Kovács Georgina, Jurkó Noémi és Horváth Fruzsina pontjai is kellettek az eredmény tartásához (33-29).

A második félidő eleje nagyon szorosan alakult, tulajdonképpen fej-fej mellett haladt a két együttes (38-37, 42-43), de aztán Kovács Georgina, valamint Horváth Fruzsina kosaraival átlendülni látszott a holtponton a ZTE NKK és ellépett (59-48). Az utolsó negyedben egyszer még egyenlített a Törekvés, azonban onnantól már a zalaiak kezében volt az irányítás, akik megnyerték a találkozót.

A visszavágót szombaton rendezik a Törekvés SE otthonában.

Rózsás Gábor: "Nem volt egy közönségszórakoztató találkozó, viszont mindkét oldalon nagyot küzdöttek a lányok. Erősen érződik már a szezon vége, de az, hogy egy ilyen találkozón tudtunk nyerni, az pozitívum, amihez gratulálok a csapatnak, a szurkolóknak pedig köszönjük a támogatást".