Két kínai sportlövőt utasított maga mögé a keszthelyi kiválóság

2023.09.17. 17:56

Major Veronika világkupa-versenyt nyert Rio de Janeiróban

Nagyszerű magyar, egyben zalai sportsikerről kaptunk hírt, ugyanis a Rio de Janeiróban zajló sportlövő világkupán a a BEFAG Keszthelyi LK versenyzője, Major Veronika a 25 méter pisztoly versenyszámban aranyérmet nyert.

Major Veronika az eredményhirdetés után Győrik Csabával, a válogatott edzőjével Fotó: www.hunshooting.hu

A Balaton-partiak tokiói olimpikonja  az alapversenyben is már kiválóan lőtt, hiszen 589 körrel az első helyen jutott be a fináléba. A nyolcas döntőben aztán folytatta remek szereplését, az ötödik sorozat után állt az élre a magyar lövő, akit hiába ért be a nyolcadik sorozatban a kínai Sang Kaj-jen, Major a végén pontosabban célzott és 34 találattal diadalmaskodott. A kínai versenyző 31 találattal lett a második és egy másik kínai sportlövő, Csen Jen végzett a harmadik helyen 28 találattal.  A versenyszám másik magyar indulója, Sike Renáta 576 körrel a 22. helyen zárt a 42 fős mezőnyben.